בתו של תומר ויינשטיין לנהג שדרס את אביה: "הרגת שתי משפחות"

הבת לנהג שדרס את אביה: הרגת שתי משפחות

‏הפרקליטות מבקשת לגזור על יונתן פדידה, דורס שני רוכבי האופניים בשרון, 12 שנות מאסר. אלמנתו של ויינשטיין: "הוא ביצע רצח כביש והשאיר אותם למות ואת שניהם אי אפשר להחזיר"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יונתן פדידה, חשוד בדריסת רוכבי האופניים בשרון
צילום: צילום: אורלי אלקלעי

‏הפרקליטות מבקשת לגזור על יונתן פדידה, דורס שני רוכבי האופניים בשרון, 12 שנות מאסר, שלילה ממושכת ופיצוי משמעותי. היום (חמישי) התקיים בבית המשפט המחוזי בלוד דיון בעניין עונשו של פדידה, בן ה-30 מאור עקיבא, הנאשם בדריסתם והפקרתם למוות של יניב לוגסי ותומר ויינשטיין, בדצמבר 2019 ליד מחלף "הדרים" שבשרון.

בדיון שיתפה עדי, אלמנתו של תומר, במציאות חייה: "יש לנו בור שלא ניתן למלא אותו ואין לו הקלה. יש לנו שלושה ילדים, הקטן בן 8.5, תדמיינו ילד שמחכה במטבח שאבא שלו יבוא לקחת אותו לבית הספר. הבן שלי חיכה וחיכה שיבואו לקחת אותו לבית ספר עד שהגיעו חברים. הוא ישן איתי ומחזיק לי יד בלילה, הוא בחרדות נטישה. הילד ישן עם החולצות של אבא ומחזיק את המדליות שלו. הילדה שלי שי-לי בת 14 וחצי רק מדחיקה את האסון, והבכורה מתמודדת עם בגרויות והוצאת רישיון נהיגה. אני שומעת אותה בחדר בוכה בלילות. הבטחתי שהבית יהיה שמח אבל משהו מת". 

"אני מבקשת שלא נתבלבל. לא את הכאב של פדידה צריך לשמוע, ולא למצפון שלו צריך להקשיב. הוא ביצע רצח כביש והשאיר אותם למות ואת שניהם אי אפשר להחזיר", סיכמה האלמנה.

ליאה, בתו בת ה-14 של לוגסי, אמרה בדיון: "אני חיה וצריכה להתייצב כאן מול מי שהרג את אבא שלי, אז הנה אני, ליאה בת 14 ואין לי אבא. לקום כל בוקר ולהבין שהוא לא נמצא שם הורג אותי. לעזור לאחותי להכין שיעורים זה הורג אותי. לראות את אח שלי עולה לתורה עם סבא זה הורג אותי. לחשוב שאני צריכה לחיות את חיי בלעדיו הורגת אותי".

בשלב זה פנתה הבת לפדידה ואמרה: "אני מעמידה פנים שהכל בסדר, שאני חיה, והכול זה בגללך. אולי אתה חושב שהרגת שני אנשים, אבל הרגת שתי משפחות, סבא וסבתא שלי לא יחזרו להיות אותו דבר".

פדידה עצמו אמר בדיון: "הלוואי ואני הייתי הולך במקומם. הודאתי בהסדר, לא עשיתי זאת כדי לקבל הקלה בעונש, אלא כדי להקל על המשפחות. לא מצפה שיסלחו לי, כי אני לא סולח לעצמי. אני לא הקורבן כאן". ‏סנגורו של פדידה ציין כי העונש צריך להיות בין חמש לשמונה שנות מאסר והוסיף: "אין לנאשם עבר פלילי. יונתן נטל אחריות מלאה על התאונה ולא ניהל את התיק. הוא רצה לחסוך את עוגמת הנפש למשפחות". עוד טען כי כמות הסמים שנמצאה בדמו של פדידה היתה אפסית.

בינואר השנה הרשיע בית המשפט המחוזי מרכז את פדידה בהמתה בקלות דעת ועבירות נוספות. עוד הואשם פדידה בשיבוש מהלכי משפט, נהיגה בשכרות, נהיגה בקלות ראש, שינוי מבנה רכב והחזקת סם מסוכן לצריכה עצמית.

הפופולריים