חודש ל-1 בספטמבר: שנת הלימודים בסכנה? ארז דחה את הצעת האוצר לשכר המורים

שנת הלימודים בסכנה? ארז דחה את הצעת האוצר לשכר המורים
ארז טוען שהשרים לא למדו כלום ולא מבינים: "שנה וחצי אנחנו מנהלים מו"מ כאשר משרדי האוצר והחינוך לא היו למעשה באמת במו"מ ולא התקדמנו כלל"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יואב קיש ורן ארז
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יו"ר ארגון המורים רן ארז דחה היום (שני) את הצעת שר האוצר בצלאל סמוטריץ ושר החינוך יואב קיש לשכר המורים. "שנה וחצי שאנחנו מנהלים מו"מ בנפש חפצה ובידיים נקיות תוך עשיית מספר פשרות במו"מ כאשר משרדי האוצר והחינוך לא היו למעשה באמת במו"מ ולא התקדמנו כלל", מסר ארז. לדברי ארז, "לאור המספרים שפורסמו על ידי השרים אנחנו מבינים שלא למדו כלום ולא שכחו כלום והם נשארים באותן עמדות שהיו לפני שנה".

על פי הצעת האוצר מורה מתחיל עם תואר ראשון יקבל 10,000 שקלים, מורה מתחיל עם תואר שני ירוויח 10,900 ומנהלים שיעברו לחוזים אישיים יקבלו תוספת של כ-5,000 שקלים לשכרם. מהצד השני, בארגון המורים דורשים כי שכר המורים המתחילים בעלי תואר שני יעמוד על 12,000 שקלים. בין הצדדים קיים פער של מיליארד שקלים במו"מ.

שרי החינוך האוצר קראו מוקדם יותר ליו"ר ארגון המורים וליו"ר השלטון המקומי: "אני שב וקורא ליו"ר ארגון המורים העל יסודי, רן ארז, בוא למשא ומתן מואץ, יש הצעה טובה מאוד על הפרק. בוא נביא ודאות לצוותי ההוראה ולתלמידי מערכת החינוך העל יסודית. הם זכאים לכך ואנחנו יכולים להביא לכך".

שר החינוך תקף לפני כחודש וחצי את ארז, על רקע סירובו לקבל את ההצעה להעלאת שכר המורים. "לאור העבודה שהוא לא מוכן לקבל את ההצעה שמונחת על שולחנו, מעריך כי שנת הלימודים תיפתח באיחור רב", אמר קיש בשיחה עם כאן חדשות, והוסיף: "רן ארז ממשיך לפגוע בתלמידים ללא הרף. אני תומך בדרישה הצודקת להעלאת שכר המורים אך לא אתן יד לפגיעה המתמשכת. מדובר בהצעה טובה ויעילה שמותאמת להסכמי שכר נוספים שקיימים כיום במשק - קורא לארז לקבל את ההצעה בהקדם".

מנכ"ל משרד החינוך אסף צלאל הודיע בשישי האחרון לשר החינוך על החלטתו לסיים את תפקידו במשרד. "מעולם לא השתייכתי לצד זה או אחר ואיני בוחר צד גם היום. מערכת החינוך היא ממלכתית ויש לשמור עליה כזו. יש לקחת אותה כעת, לחשב מסלול מחדש וגם באמצעותה לפעול לאיחוי הקרעים", אמר צלאל. "כנציג ציבור אני מבקש לקחת אחריות ולסיים את תפקידי. הקרע אליו הגענו אינו מאפשר לי להמשיך ולממש את אחריותי כהלכה".

הפופולריים