חשיפת כאן חדשות

ראש עיריית כפר סבא לשעבר, יהודה בן חמו, ישוחרר מהכלא

ראש עיריית כפר סבא לשעבר, יהודה בן חמו, ישוחרר מהכלא
ועדת השיחרורים בכלא חרמון קיבלה את בקשתו של ראש העיר לשעבר, שהורשע בשחיתות • בן חמו מרצה את עונשו כבר שנה וחודשיים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראש עיריית כפר סבא לשעבר, יהודה בן חמו
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

כפי שפורסם לראשונה בכאן חדשות: ועדת השחרורים קיבלה הבוקר (שני) את בקשתו לשחרור מוקדם של יהודה בן חמו, ראש עיריית כפר סבא לשעבר לאחר כשנת מאסר בלבד. בן חמו הורשע בין היתר בעבירות של גניבה וקבלת דבר במרמה. לפני כשבועיים, פורסם לראשונה בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב על בקשתו ועל הדיון שנערך היום.

בן חמו  מרצה מעצר של שנה וחודשיים בכלא, והיום ועדת השחרורים בכלא חרמון שבצפון דנה בבקשתו לשחרור מוקדם וכאמור, קיבלה אותה. נזכיר כי באוקטובר 2021, הרשיע בית המשפט את בן חמו בעבירות של גניבה בידי עובד ציבור, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, ומרמה והפרת אמונים. בית המשפט קבע כי בן חמו פיתח שיטה לאיסוף תרומות לנזקקים מאנשי עסקים שפועלים בכפר סבא, אך בפועל שמר חלק גדול מהכספים באמצעות תווי קנייה שנתרמו ועשה בזאת שימוש לעצמו ולמקורביו.

בן חמו הפעיל את מנגנון התרומות בידי עוזריו ובסיוע עובדי לשכתו , בסך הכל מדובר בתרומות בסך של כ-60 אלף שקלים כאשר חלקם אכן הועברו לנזקקים אך כ-190 אלף שקלים שמר בן חמו כאמור לעצמו או חילק למקורביו. חמו הורשע גם בכך שעסק וקידם באופן פעיל את ענייניו של חברו הטוב, איש עסקים תוך ניגוד עניינים מובהק , ואף חתם על היתרים בנוגע לחברות שבבעלות.

בן חמו נידון בתחילה לשנתיים מאסר אך מאוחר יותר בית המשפט העליון קיבל את ערעור המדינה והחמיר את עונשו של בן חמו לשנתיים וחצי לצד קנס בסך 300 אלף שקלים. הפרקליטות טרם גיבשה את עמדתה לגבי בקשת השחרור המוקדם, אולם סביר שכפי שהיה עם ראש עיריית אשקלון לשעבר, איתמר שמעוני, ששוחרר לאחרונה גם כאן ההערכה שהמדינה לא תתנגד לשחרור המוקדם. במידה והוועדה תקבל את בקשתו של בן חמו לשחרור המוקדם הוא צפוי להשתחרר מהכלא כבר בחודש ספטמבר הקרוב.

הפופולריים