גורם באוצר נגד רן ארז: אפשר להגיע להסכמות גם בלי שביתות

גורם באוצר נגד רן ארז: אפשר להגיע להסכמות גם בלי שביתות
כשהפערים במו"מ בין האוצר לארגון המורים עדיין גדולים ואיום השביתה עדיין מרחף, גורם באוצר רומז - הגענו להסכמים הוגנים עם גופים גדולים וחזקים מרן ארז
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רן ארז
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

גורם באוצר רמז היום (רביעי) בשיחה עם כאן חדשות כי גופים גדולים וחזקים מיו"ר ארגון המורים רן ארז הגיעו להסכמים הוגנים עם המדינה, ומצופה ממנו שיתיישר עמם. ״משרד האוצר הוכיח, יותר מפעם אחת בתקופה האחרונה, למשל עם ההסתדרות הכללית החדשה, שהוא מסוגל להגיע להסכמות גם בלי שביתות״, אמר אותו גורם.

הפערים במשא ומתן בין הצדדים עדיין עומדים על יותר ממיליארד שקלים. באוצר לא מוכנים לפרוץ את מסגרת התקציב שהוקצתה להסכם בתקציב המדינה, ויותר חשוב מכך - לא לפרוץ את מסגרת ההעלאה האחוזית לאחר הסכמי הענק שנחתמו עם הסתדרות המורים בשנה שעברה, ועם ההסתדרות הכללית רק בחודשים האחרונים, ואף לקראת המשא ומתן הצפוי עם ההסתדרות הרפואית.

אחרי שטען כי הוא "סקפטי" בסיום פגישת המו"מ הראשונה עם האוצר לאחר נתק של חודשיים, הביע רן ארז בשבוע שעבר אופטימיות בנוגע למשא ומתן עם משרדי החינוך והאוצר לקראת פתיחת שנת הלימודים. בדיון בוועדה לביקורת המדינה בכנסת עדכן על הפגישה שנערכה יום קודם לכן בינו לבין שר האוצר בצלאל סמוטריץ' ושר החינוך יואב קיש, ואמר: "קרה בהחלט אירוע חיובי בפגישה ביננו. שר האוצר אמר שהוא רוצה להיכנס לאירוע".

הפופולריים