לאחר 5 ימים: נעצר החשוד בדקירת שוטר במחאת "צדק לרפאל"

בן 23 מחולון נעצר בחשד שדקר את השוטר במחאת "צדק לרפאל"
החשוד דקר את השוטר בכתפו בהפגנה שהתרחשה בתל אביב בשבוע שעבר. נעצר חשוד נוסף, תושב חולון
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אבשלום ששוני, פלאש 90
צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

תושב חולון, בן 23, נעצר היום (שני) בחשד שדקר שוטר בהפגנת "צדק לרפאל" בתל אביב שהתרחשה ביום רביעי. העבירה שמיוחסת לחשוד היא ניסיון רצח. השוטר נפצע באורח בינוני ופונה לבית החולים איכילוב. חשוד נוסף, תושב העיר, נעצר גם כן. 

מפקד מחוז תל אביב, ניצב פרץ עמר, אמר: "דקירת השוטר ופציעתו הינה אירוע חמור מאוד. פגיעה בשוטרים הינה חציית קו אדום ואנחנו נפעל למצות את מלוא חומרת הדין עם העבריינים". 

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב לאירוע באותו הערב ומסר: "לא נקבל ולא נעביר לסדר היום כל סוג של אלימות. דקירה של שוטר היא חציית קו אדום. אני קורא לכל אזרחי ישראל לכבד את החוק ואת אנשי כוחות הביטחון". השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר אמר: "דקירת שוטר היא קו אדום בוהק. פגיעה בשוטרים וכוחות הביטחון זו חציית כל גבול".

אתמול, נפגשו נציגי הפרקליטות עם בני משפחתו של רפאל אדנה בן ה-4, כדי להסביר את הליכי החקירה שעוררו מחאה נרחבת. בני המשפחה צפו בתיעודי המשטרה לפני ואחרי התאונה ועודכנו בממצאי החקירה.

"יצאנו עם תחושות קשות מאוד שחקר האמת לא נר לרגליה של הרשות החוקרת במקרה שלנו", מסרה המשפחה לאחר הפגישה בפרקליטות. "חומרי החקירה מחוררים כמו גוש גבינה במאורת עכברים", הם הוסיפו ואמרו כי נדרשות פעולות חקירה נוספות.

הפרקליטות צפויה להעמיד לדין את הנהגת החשודה בתאונת הפגע וברח לפני כארבעה חודשים בנתניה, קרול פסלר, בסעיף של הפקרה. פסלר, בת ה-70, נהגה ברכב שבבעלות בתה בזמן שפגעה ברפאל. נטען כי השתיים ניסו לתקן את המכונית במוסך כדי להעלים את הראיות ואת הפגיעה של הרכב. אולם בפרקליטות החליטו לסגור את התיק נגד הבת, בטענה שאינה מעורבת בתאונה. 

עורך הדין שגיא שגב המטפל בתיק, אמר בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב כי מדובר ב"תאונה בלתי נמנעת". על פי שגב, "בוחני התנועה בתיק הזה, כמו בכל תיק אחר, חקרו את התאונה, גבו ממצאים ומצלמות, והגיעו למסקנה כי הנהגת לא אשמה בגרימת התאונה. במקרה הזה אנחנו למדים מהריאיות, שהכניסה לכביש של הולכי הרגל הייתה פתאומית, ולא היה לה מספיק מרחק ומספיק זמן להגיב או לעצור".

 

הפופולריים