תיעוד: חרדים כיתרו את ראש עיריית בית שמש ופגעו במכוניתה

תיעוד: חרדים כיתרו את ראש עיריית בית שמש ופגעו במכוניתה
התקיפה קרתה כשעליזה בלוך הגיעה לאירוע חנוכת תלמוד תורה ברמת בית שמש ב. היא הייתה נצורה במשך כשעה וחולצה על ידי המשטרה. השר ארבל: "האלימות היא רעה חולה שיש לעקור מהשורש כלפי כל אדם וכלפי נבחרי ציבור"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: -

עשרות חרדים הבעירו פחים וכיתרו את מכוניתה של ראש עיריית בית שמש עליזה בלוך, לאחר שהגיעה לחנוכת תלמוד תורה של חסידות ויז'ניץ הלילה (רביעי), ברחוב רבי אלעזר ברמת בית שמש ב. הגברים ניפצו את שמשות כלי הרכב וניקבו את גלגליו, ולאחר מכן גם צרו עליו, כך שבלוך לא הייתה יכולה להימלט מן המקום.

לאחר כשעה שהייתה נצורה, המשטרה חילצה את ראש העיר בכוחות מתוגברים. לא היו נפגעים באירוע, שכעת נמצא בבדיקה. בזמן שהייתה בתוך תלמוד התורה, בלוך צילמה ופרסמה איחולים לרגל פתיחתו. מנכ"ל עיריית בית שמש, יוחנן מאלי, סיפר לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב: "יש קבוצה קיצונית ושולית בעיר שמנסה לשבש את אורח החיים התקין. קשה לדעת מה הדליק את האש. לא יודע להגיד מה הטריגר הפעם".

‏שר הפנים משה ארבל מסר: "שוחחתי הלילה עם ראש העיר בית שמש ד"ר עליזה בלוך לאחר המתקפה האלימה שחוותה. האלימות היא רעה חולה שיש לעקור מהשורש כלפי כל אדם וכלפי נבחרי הציבור. אני מצפה מגורמי האכיפה לפעול באופן מיידי לשמירה על שלומם של נבחרי הציבור בשלטון המקומי מפני כל מי שמרים את ידו על נבחרי ומשרתי הציבור".

 

הפופולריים