השביתה תימנע? התקדמות במשא ומתן בין ארגון המורים למשרד האוצר

השביתה תימנע? התקדמות במשא ומתן בין המורים לאוצר
גורמים המעורים בפרטים מעריכים כי מתגבשת הסכמה באוצר להעלות את השכר ב-1,800 שקלים, בעוד המורים דורשים תוספת של 2,000. לפי הגורמים: אם הערכנו אתמול שהסיכוי לשביתה יהיה 90%, הוא כבר מצטמצם ל-50%
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כיתה, בית ספר
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

המשא ומתן בין ארגון המורים למשרד האוצר נמשך גם אתמול (רביעי), פחות מיומיים לפני פתיחת הלימודים וברקע איומים בשביתה בבתי הספר העל יסודיים. גורמים המעורים במשא ומתן אמרו כי באוצר הסכימו כבר אמש לעלות את שכר המורים ב-1,800 שקלים. מנגד, בארגון המורים נחושים לעלות את השכר ב-2,000 שקלים למורים חדשים ולוותיקים.

כחלק מההצעות שעלו בשיחות, באוצר רוצים להוסיף למורים שעה פרונטלית אחת ובתמורה להוריד שעתיים פרטניות. גורם המורה בפרטים אמר לכאן חדשות: "אם הערכנו אתמול שהסיכוי לשביתה יהיה 90% הוא כבר מצטמצם ל- 50%".

שר החינוך יואב קיש התראיין לחדשות הערב והתייחס לנושא: "אני חושב שמחר בבוקר, כשנתעורר לחדשות, כבר תהיה תשובה אם אנחנו הולכים לשביתה. רן ארז צודק בדרישה להעלאת שכר המורים". 

 מארגון המורים נמסר בתגובה: "המשא ומתן בעיצומו, ישנם סעיפים רבים שלא נענו ועדיין לא נדונו, אנו מקיימים משא ומתן ללא פשרות, כרגע לא נוכל לאשר אף מידע, השביתה תלויה ועומדת". מנגד, באוצר טוענים כי "איננו נכנסים לפרטי המו״מ. לצערנו הפערים גדולים ועדיין אין הסכמות. אנחנו עושים מאמצים להגיע להסכמות שיביאו לשיפור מערכת החינוך".

 

מוקדם יותר היום תקף יו"ר ארגון המורים רן ארז את שר האוצר בצלאל סמוטריץ' ואמר בריאיון בתוכנית סדר יום בכאן רשת ב: "אדון סמוטריץ' רוצה להראות דבר אחד - שהוא גיבור, שהוא יכול לשבור את המורים, שהוא יכול לפגוע בעבודה המאורגנת. שומעים מתוך גרונו את קולו של פורום קהלת שהוא שבוי בידיה".

 

הפופולריים