העו"ד שמייצג את יו"ר הדואר המודח: "חטאו הוא שמונה על ידי השר הקודם"

העו"ד שמייצג את יו"ר הדואר: חטאו - מונה בידי השר הקודם
עו"ד גיורא ארדינסט הוסיף שהדחת היו"ר נועדה לאפשר מינוי מקורבים, וכי שר התקשורת כלל לא נפגש עמו טרם הדחתו • בא כוחם של השרים קרעי ואמסלם טען כי אין לעמדת היועמ"שית מעמד משפטי מיוחד מכיוון והיא משכה ידה מייצוג השרים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דואר ישראל
צילום: נתי שוחט, פלאש 90

עו"ד גיורא ארדינסט, המייצג את יו"ר הדואר המודח מישאל וקנין, אמר היום (חמישי) בדיון בעתירת הדואר נגד שר התקשורת שלמה קרעי: "חטאו הוא שהוא מונה על ידי השר הקודם, ולא היה מוכן לנהל את המקום כחברה לג'ובים. מדובר בניסיון פסול להביא לפיטורים פוליטיים אסורים, ופרקטיקה שכל תכליתה להביא למינויי מקורבים".

בא כוחם של השרים קרעי ואמסלם ביקש בפתח דבריו לדבר על מעמדה המשפטי של עמדת היועמ"שית לאור העובדה שמשכה ידה מלייצג את השרים ואמר כי אין לעמדתה כל מעמד משפטי מיוחד ולא תוקף על. ראש ההרכב השופט יצחק עמית אמר לו כי הוא "הולך למחוזות שכרגע לא מעניינים אותנו. היועמ"שית היא הפרשן המוסמך של הדין. אנחנו בעתירה קונקרטית".

ארדינסט המשיך לטעון שהמשרה אינה משרת אמון והוסיף שהפיטורים קרו חודשיים אחרי כניסת השר לתפקידו ללא שימוע, בלי לימוד חומרים, ולדבריו עובדות אלו מספיקות כדי לבטל את הפיטורים. הוא הוסיף כי השר לא נפגש עם וקנין פעם אחת לפני ההדחה. יו"ר ההרכב, השופט יצחק עמית: אחרי 50 שנה שהחוק קיים, מבקשים לפטר יו"ר דירקטוריון. כשהסעיף הזה מופעל בפעם הראשונה - זה צריך להיות משהו קטסטרופלי.

ארדינסט הקריא מתוך עמדת היועמ"שית גלי בהר-מיארה לעתירה: "עמדתו של השר מתמקדת בנקודות פרטניות שחלקן הוצאו מהקשר וחלקן מעוררות תהייה, והכול לשם בניית מצג לפיו יו"ר חברת הדואר אינו ממלא את תפקידו". הוא גם הציג את השיפור ביעילות ובעבודת הדואר ויצא נגד הטענות לתיפקוד הארגון.

בשלישי הגיבה היועמ"שית לעתירה בעניין החלטת שר התקשורת והשר לשיתוף פעולה אזורי דוד אסמלם, להעביר את וקנין מתפקידו כיו"ר דירקטוריון חברת דואר ישראל. לדברי עמדתה, החלטת השרים להעביר את וקנין מתפקידו בטענה שהוא "אינו ממלא את תפקידו כראוי", לוקה בפגמים מהותיים, היורדים לשורשו של הליך ומביאים לבטלותו. היום נערך דיון בעתירת דואר ישראל נגד שר התקשורת בעניין מינוי דירקטורים לדואר, בבית המשפט העליון ירושלים.

הפופולריים