ארבעה צעירים הורשעו באונס הנערה במלון הים האדום באילת

ארבעה צעירים הורשעו באונס הנערה במלון הים האדום באילת
הנאשם ה-12 הודה, אך לא הורשע במסגרת עסקת טיעון ושאר הנאשמים הורשעו בסיוע לאונס ובמעשים מגונים • התובעת בתיק: "הנאשמים ביצעו בנערה עבירות מין בזה אחר זה ולעיתים יחד. לא היה נאשם אחד שסייע לה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מלון הים האדום
צילום: כאן חדשות

פרשת האונס באילת: ארבעה צעירים הורשעו היום (רביעי) באונס הנערה בת ה-16 במלון הים האדום באילת, לפני כשלוש שנים. שלושה נוספים הואשמו בסיוע לאונס, ועוד חמישה במעשים מגונים. משפטו של אחד הנאשמים הסתיים ללא הרשעה, לאחר שנחתם עימו הסדר טיעון

האזינו לדיווח המלא | כאן רשת ב

> נאשם 1 - אילייזר מאירוב, בן 27 מחדרה, מואשם באינוס בנסיבות מחמירות בצוותא

> נאשם 2 - איסי רפאלוב, בן 27 מחדרה, מואשם באינוס בנסיבות מחמירות בצוותא, סיוע לאינוס בנסיבות מחמירות ובעבירות רבות של מעשים מגונים ופגיעה בפרטיות

> נאשם 3 - בסיוע לאינוס בנסיבות מחמירות ואי מניעת פשע

> נאשם 4 - בסיוע לאינוס בנסיבות מחמירות

> נאשם 5 - בסיוע לאינוס בנסיבות מחמירות ומעשים מגונים בצוותא

> נאשמים 6 ו-7 - אחים תאומים בני 17, מואשמים באינוס בנסיבות מחמירות בצוותא

> נאשם 8 - במעשים מגונים בצוותא

> נאשם 9 - אושר שלמה, בן 19 מהיישוב נוגה שבדרום, מואשם במעשים מגונים בצוותא ואי מניעת פשע

> נאשם 10 - במעשים מגונים בצוותא

> נאשם 11 - בשידול למעשה מגונה

התובעת בתיק, עורכת הדין רותם יוחנני הר ציון, אמרה בתגובה להרשעה: "הנאשמים ביצעו בנערה עבירות מין בזה אחר זה ולעיתים יחד. לא היה נאשם אחד שסייע לה או עלה בדעתו לשאול אם היא מסכימה למה שמעוללים לה. עבירות המבוצעות בחבורה - יהיו אחראים לעבירות".

עורכת הדין רותם טובול, המייצגת את אחד הקטינים שהציצו לחדר בו אירע האונס, אמרה: "הכרעת הדין הייתה תקדימית, יש הרבה מה ללמוד ממנה וכנראה זה מה שנעשה. הקביעות היו קביעות קשות. זה שאלות של מוסר. אני לא חושבת שהייתה כאן עבירה פלילית".

אורית סוליציאנו, מנכ"לית איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית, התייחסה להרשעה וטענה כי "אות הקין צריך לרדוף את האנסים שנים ארוכות, כמו שמעשיהם המתועבים ירדפו את הנפגעת". עוד היא הוסיפה כי " אונס הוא מעשה נאלח ומזעזע גם כשהוא מבוצע על ידי אדם אחד, אבל מספר השותפים למעשה, והעובדה שלא נמצא ולו צדיק אחד בסדום שיעצור את הזוועה, היא כתם עצום על החברה הישראלית".

בינואר 2022, נחתם הסדר טיעון עם נער בן 17, הנאשם ה-12 בפרשה. במסגרת ההסדר הוא הודה והורשע בביצוע מעשים מגונים לאחר שנכח בזמן ביצוע האונס לכאורה בחדרה של הנערה במלון ואף צפה במתרחש מהמסדרון. כחצי שנה קודם לכן נחתם הסדר טיעון עם נער אחר שנאשם בפרשה.

לפי כתב האישום ביום האונס ניסה החשוד העיקרי, איסי רפאלוב, להתחיל עם הנערה בבריכת המלון. לפי החקירה, היא דחתה אותו ואמרה שהוא מבוגר מדי עבורה. בבריכה התכנסו גם בני 17 שהגיעו בשתי קבוצות ממושבים בלכיש, בהם גם חברים, בני דודים ואחים.

הנערה שתתה אלכוהול וכמה שעות לאחר מכן הרגישה לא טוב. היא לא התאכסנה במלון ועלתה לחדר של אחד מחבריה. החשוד המרכזי הציע לה עזרה. על פי עדויות, הוא התחזה לחובש, הוביל אותה לחדר אחר שלא היה שלו, יחד עם חברו. לפי פרסומים, הוא וחברו דאגו לבודד את הנערה מחברותיה. הגבר, שהתחזה לאיש רפואה, אמר לחברתה ללכת לפיצוציה ולקנות לנערה מוצרים כדי שיעוררו אותה.

הפרקליטות סגרה את התיק נגד פנינה ממן, מנהלת מלון הים האדום, שנחשד כי לא מנעה אונס. בכתב האישום המתוקן, נכתב ביחס לחלק מהנאשמים כי הם "ביצעו את העבירות בנוכחות הנאשמים האחרים" - מה שמאפשר טווח ענישה רחב יותר מבחינה משפטית. העונש על אינוס בנסיבות מחמירות למשל, עשוי להגיע עד ל-20 שנות מאסר אם מדובר באונס בנוכחות אחרים.

השימוש בסעיפים סיוע לאינוס בנסיבות מחמירות ואי-מניעת פשע, הינו נדיר בתיקי אונס, בשל המורכבות המשפטית להוכיח אותם. העונש בגין סיוע לאינוס הוא עד 10 שנים בכלא - מחצית מהעונש הקבוע בחוק לאינוס בנסיבות מחמירות. 

הפופולריים