ראש יהודי ועיריית ת"א לא הגיעו להסכמות; זעירא: "הם לא באו עם הצעות פשרה"

"לא באו עם הצעות פשרה": זעירא וחולדאי לא הגיעו להסכמות
הדיון בעתירת ראש יהודי, לאחר המהומות ביום כיפור, הסתיימו ללא הכרעה בינם לבין עיריית תל אביב • ישראל זעירא: "ראשי המחאה מבינים שהלכו צעד אחד יותר מדי"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תומר נויברג, פלאש 90
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

הדיון בעתירת ארגון ראש יהודי יחד עם עיריית תל אביב הסתיים היום (רביעי) ללא הסכמה בין הצדדים. השופט מגן אלטוביה מבית המשפט המחוזי בתל אביב, ניסה ללחוץ על השניים במטרה שיגיעו להסכמות, ועל כן סוכם כי הדד ליין להסכמה יהיה היום בשעה 15:00.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי, לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

בתום הדיון בעתירה שהסתיימה ללא החלטה, ישראל זעירא, ראש יהודי אמר לכתבים: "לצערנו העירייה לא באה עם שום הצעת פשרה, אנחנו הגשנו כמה הצעות. המטרה שלנו זה לתת שמחה ואחדות לתושבי תל אביב. מקווה שאחרי פסק הדין, יגיעו אלפים מתושבי תל אביב, כדי לשמוח איתו בכיכר דיזנגוף עם תהלוכה באישור המשטרה ובית המשפט".

עוד הוסיף זעירא כי "ראשי המחאה שלחו את הפורעים להפריע לתפילת יום הכיפורים, לנו ולעוד 17 ארגונים אחרים, שבכלל לא הייתה להם מחיצה, והם כבר מתחרטים על הצעד הזה. הם הבינו שהם הלכו לצעד אחד יותר מדי וכשפוגעים בנקודת הקודש היהודית, עם ישראל לא משנה אם יש לו כיפה על הראש או אין לו, מתנער מזה בכל הכוח. כולנו יהודים ומאוחדים שרוצים לתת כבוד לתורה, גם מי שלא שומר תורה ומצוות". 

בסיום דבריו, זעירא צין כי "האירוע הזה הוא אירוע שבסופו של דבר, אחרי כל המהומה שהייתה, אנחנו נזכור אותו כאירוע משמח, לטובה ומאחד. נעשה הכול כדי שזה יהיה באחדות ובאהבה".


לאחר העתירה, גורם בעיריית תל אביב טען כי "הוצע לנציגי ראש יהודי להגיע למשכן לאומניות הבמה לאירוע ההקפות המרכזי". בנוסף, לדבריו נטען בדיון שבגלל האירועים ביום כיפור, ראש יהודי מהווה "סדין אדום בעיר" ואירוע שהם מקיימים עלול להיות "נפיץ ויש להימנע ממנו". 

 

הפופולריים