כותרות השבת

סיוע לאונר"א נעצר; חמאס משקם את כוחו בסתר

סיוע לאונר"א נעצר; חמאס משקם את כוחו בסתר
הלחימה מעמיקה, המוני עזתים התפנו מחאן יונס • במצרים שקלו להוציא את שגרירם מישראל • ציון יום השואה הבין לאומי בעולם • שלג החל לרדת בחרמון ומשקעים רבים ירדו ברחבי הארץ • טראמפ הפסיד בתביעת לשון הרע וישלם לעיתונאית 83 מיליון דולר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כותרות השבת
צילום: .

המוני עזתים התפנו מחאן יונס בקריאות "העם רוצה להפיל את חמאס"

מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף רסאן עליאן, פרסם תיעוד חריג מלב הרצועה. בעת פינוי המוני עזתים במסדרון ההומניטרי, אתמול בחאן יונס, הם יצאו בקריאות: "העם רוצה להפיל את חמאס". עליאן אמר: "תושבי הרצועה מעדיפים ובצדק את טובתם ואת ביטחון ילדיהם על פני המשך ההתעצמות הצבאית של חמאס ופעולות הטרור שפוגעות בהם ובעתידם"

אחרי ארצות הברית: ארבע מדינות נוספת הודיעו על השעיית הכספים לאונר"א

איטליה, בריטניה ופינדלנד הודיעו היום (שבת) כי יעצרו את המימון לאונר"א עקב מעורבות עובדיה בטבח 7 באוקטובר. זאת, לאחר שארצות הברית וקנדה הודיעו אתמול על השעיית הכספים. שר החוץ הקנדי אחמד חוסיין אמר בהצהרתו כי "קנדה לוקחת ברצינות את הדיווחים, ומתייעצת עם אונר"א ותורמים אחרים"

לידיעה המלאה לחצו כאן 

צה"ל לדרג המדיני: חמאס החל לשקם את יכולותיו בסתר

צה"ל מסר לדרג המדיני כי חמאס החל לשקם את היכולות האזרחיות שלו בסתר בצפון ובמרכז הרצועה - כך פורסם אתמול (שישי) בחדשות שישי בכאן 11. לפי המידע שהונח בפני הדרג המדיני, חמאס החל בשיקום בשני האזורים לאחר שצה"ל דילל בהם את את כוחותיו. צה"ל מסר כי עיריות שהופעלו בעבר תחת שלטון חמאס החלו לאחרונה להעניק שירותים לתושבים עזתים שנותרו באזורים אלה. זאת, בנוסף ל"ועדות חירום" שהקים חמאס לעתות חירום כמו מלחמה זו.

לידיעה המלאה לחצו כאן 

הגיבו לטענות נגדם: במצרים שקלו להוציא את שגרירם מישראל

בכירי המודיעין והביטחון המצרי נפגשו בכדי לדון בהוצאת השגריר המצרי מהשגרירות בתל אביב. לפי הדיווח שפורסם היום (שבת) ב"וול סטריט ג'ורנל", הזעם המצרי הגיע לאחר שצוות המשפט הישראלי טען בבית הדין הבין-לאומי בהאג כי מצרים אשמה בכישלונות באספקת סיוע הומניטרי לעזה דרך מעבר רפיח. לאחר כמעט חמש שעות של דיונים, הבכירים המצריים החליטו שעדיף לפרסם הצהרה המכחישה את טענות ישראל. גורמים מצריים אמרו לעמיתיהם בארצות הברית כי היחסי עם ישראל ייסבלו, אם הפלסטינים יידחקו לתוך חצי האי סיני. עוד הם סברו כי סיכוני הביטחון יחמירו לשני הצדדים, לו מחבלי חמאס יצטרפו לעזתים במעבר.

לידיעה המלאה לחצו כאן 

We Remember: בעולם מציינים את יום השואה הבין לאומי

יום השואה הבין לאומי מצויין היום (שבת) ברחבי העולם, בתאריך בו שוחרר מחנה ההשמדה אושוויץ לפני 89 שנים. ראשי מדינות מסביב לגלובוס ציינו את היום במחוות שונות והבטיחו: "לא נשכח". בגרמניה, יצרו באמצעות נרות זיכרון את הכתובת "לעולם לא עוד זה עכשיו" למרגלות שער ברנדנבורג. הקנצלר הגרמני אולף שולץ קרא להילחם באנטישמיות: "27 בינואר מצווה עלינו להישאר מאוחדים נגד אנטישמיות וגזענות - ולמען הדמוקרטיה שלנו. 'לעולם לא עוד' זה כל יום".

(צילום: סבסטיאן כריסטוף גולנאו, dpa)

לידיעה המלאה לחצו כאן

סופ"ש חורפי: שלג בחרמון ושיטפונות באזור ים המלח

שלג ירד הבוקר (שבת) בצפון הארץ - בגולן ובחרמון. כ-50 ס"מ שלג נערמו במפלסו העליון של ההר אשר סגור למבקרים, והוא צפוי להמשיך ולרדת גם בימים הקרובים. עם זאת, כרגע לא צפוי שלג בהרי המרכז ובירושלים. בנוסף, משקעים רבים ירדו ברחבי הארץ - יותר מ-100 מ"מ של גשמים ירדו בראש צורים, צובה והכפר הירוק; הרצליה ורעננה עם 109 מ"מ; ירושלים - 85 מ"מ; ובתל אביב ירדו 76 מ"מ של גשם. במקביל, גשמים גרמו לשיטפונות באזור ים המלח.

לידיעה המלאה לחצו כאן

טראמפ הפסיד בתביעת לשון הרע - יחויב לשלם לעיתונאית 83 מיליון דולר 

דונלד טראמפ חוייב היום (שבת) על ידי בית המשפט בניו יורק לשלם 83.3 מיליון דולר בתביעת לשון הרע בה הפסיד לעיתונאית אי. ג'ין קרול. קרול טענה כי הנשיא לשעבר אנס אותה לפני כ-30 שנה בחדר הלבשה בחנות בגדים יוקרתית. היא תבעה אותו תביעת לשון הרע בטענה שהשמיץ אותה כשחשפה את סיפורה.

לידיעה המלאה לחצו כאן 

 

הפופולריים