צפו בריאיון

החטופה ששוחררה ראשונה מהשבי: "האחיות בבית החולים היו מאושרות שיש להן קורבן ישראלי-יהודי"

"האחיות בביה"ח היו מאושרות שיש להן קורבן ישראלי-יהודי"
יהודית רענן שחזרה בריאיון בארצות הברית את הצעידה הארוכה אל תוך הרצועה - ו"קבלת הפנים" לה זכו החטופים כשהגיעו לבית החולים בו הוחזקו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יהודית רענן
צילום: NewsNation

יהודית רענן, החטופה הראשונה ששוחררה יחד עם בתה נטלי משבי חמאס, התארחה בערוץ NewsNation האמריקני וסיפרה בריאיון שפורסם הבוקר (חמישי) על הצעידה הארוכה אל תוך הרצועה, "קבלת הפנים" שחיכתה לה בבית החולים בו הוחזקה והחשש של נטלי מאונס.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי
רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

יהודית סיפרה כי המחבלים ניסו לגנוב רכב כדי להעבירם לעזה, אך בסוף הן הוצעדו לעזה, כאשר שני מחבלים שומרים על כל חטוף. היא אמרה כי בזמן ההליכה היא הייתה עם כפכפים והיא חשש מעקרבים ונחשים בשטח החקלאי. כשחצו את הגבול אל תוך הרצועה, המתינו להם אנשים עם מכונית ישנה שלקחה אותם לבית-חולים.

"ברגע בו נכנסנו לבית החולים, כל האחיות נעמדו שם וקראו קריאות עידוד", שחזרה רענן את הרגעים הראשונים בשבי. "הם היו כה מאושרים שהם שבו עם קורבן, קורבן ישראלי-יהודי". לדבריה, היא שמעה את קולות הירי בתחילת הלחימה והיו לה שתי דקות להסביר לבתה מה עומד לקרות, "אמרתי לה לא להכנס לפאניקה. הזכרתי לה את החמושים מהסרטים". 

לדבריה, במקום בו הוחזקו החטופים נכח אדם, שהיא חושבת שהיה בכיר חמאס, שדיבר עברית משובחת. יהודית תיארה כי בזמן השבי, בתה נטלי הביעה חשש מאונס. בנוסף, החטופה המשוחררת קראה לפעול למען שחרור כל החטופים בהקדם האפשרי - ואמרה שהיא מתפללת עבורם מדי יום.

יהודית רענן בת ה-59 ונטלי רענן בת ה-17 היו החטופות הראשונות שוחררו משבי חמאס. השתיים, נחטפו מקיבוץ נחל עוז על ידי מחבלי חמאס ב-7 באוקטובר, בעת המתקפה על הנגב המערבי. השתיים מתגוררות בשיקגו שבארצות הברית והגיעו ארצה כדי לחגוג את יום הולדתה של אמה של יהודית.

הפופולריים