האזינו

כתף אל כתף: המילואימניק שחזר בו מאי ההתנדבות - ומפקדו

כתף אל כתף: המילואימניק שחזר בו מאי ההתנדבות - ומפקדו
האחד, הודיע על הפסקת התנדבותו למילואים לפני כשנה בגלל הרפורמה המשפטית והשני, מפקדו, שהתאכזב ממנו, בשיחה משותפת בכאן רשת ב, על הלחימה ברצועת עזה שגרמה לשניהם לשים את המחלוקות בצד
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רועי קונקול, יגאל ברנד
צילום: מתוך עמודי הטוויטר של רועי קונקול ויגאל ברנד

רועי קונקול, לשעבר הדובר של יו"ר יש עתיד יאיר לפיד, הודיע בעיצומה של המחאה נגד הרפורמה המשפטית על הפסקת התנדבותו למילואים: "לא אעשה מילואים במדינה לא דמוקרטית", כתב בחשבון הטוויטר שלו. בתגובה, יגאל ברנד, מפקדו, כתב לו: "אין מקום לסרבנות בתוך צה"ל, חזור בך". השניים התראיינו אתמול (שבת) בתוכנית "כאן הלילה" עם זאב קם ושוחחו על הלחימה כתף אל כתף במלחמה ברצועת עזה.

ברנד אמר כי בדיעבד ולאחר שנלחם במשך חודשים במילואים הוא מרגיש שטעה פעמיים: "בראש ובראשונה פגעתי באנשים שאני אוהב, באנשים שהם המשפחה שלי ושאנחנו מוכנים למות אחד בשביל השני. בסוף, זה שטויות. הם ידעו שאני אתייצב ואני ידעתי שאתייצב ובשבעה לאוקטובר יגאל שלח לי הודעה, הוא בכלל לא שאל, הוא פשוט אמר לי: 'בוא', והוא כבר ידע שאני אגיע", אמר קונקול.

ברנד, דיבר גם כן על תקופת הרפורמה המשפטית וטען: "בסוף הממשלה היא של כל העם, אם רוצה לעשות שינויים זה גם בסדר, השאלה היא מאיזה מקום אתה מגיע לעשות את השינוי ואיך. נחזור שנה אחורה, הרבה אנשים מקבלים שאולי צריך לעשות שינוי, אבל איך אתה עושה אותו? בהתעלמות, בכוח, בכותרות, באלימות מילולית, אלימות פיזית? אם אתה רוצה להוביל, להנהיג ולשלוט - תעשה את זה בשיתוף".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי
רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

ברנד הוסיף כי על אף העצב על החלטתו של פקודו לפני כשנה, בשבעה באוקטובר "לא זכרתי את זה בכלל, כאילו שזה לא היה, אמרתי לו: 'אני יוצא, תגיע למחנה'". קונקול סיפר על הלחימה לצד מפקדו ברצועת עזה: "שמרנו אחד על השני כל הזמן, כל דקה. מצאנו את עצמנו פעם אחת, בנסיעה, חושך מצרים, היינו חמישה אנשים. כשחזרנו לבית הוא חנה את הרכב ברוורס, הסתכלתי עליו ואמרתי לו 'אשכרה נסענו עכשיו באמצע עזה'. אתה מרגיש כל הזמן שאתה עם אנשים שאתה שומר עליהם והם שומרים עליך".

קונקול הוסיף כי מבחינתו משהו קרה ב-7 באוקטובר: "נלחמנו עם כולם, מתנחלים, תל אביבים, ימניים ושמאלניים והיינו מוכנים למות אחד בשביל השני, לא? ושנה לפני זה לא היינו יכולים לחיות אחד עם השני". עם זאת, תיאר את התחושה הקשה שמלווה אותו מאז החזרה הביתה מהמילואים, שקשורה בהפגנות נגד הממשלה: "גילינו ששום דבר לא השתנה. ההפגנות מחזירות אותי לשישה לאוקטובר. אני לא בא בטענות לאנשים שמפגינים ובטח לא למשפחות החטופים. אנשים מפגינים כי אכפת להם המדינה והם עושים את המעשה הכי דמוקרטי שיש. אותו רעל, אותו שיח, אותה הנהגה, אותו שיח פוליטי ומסיט של אחד נגד השני".

ברנד הוסיף: "עדיין נלחמים, לא סיימנו ועוד יילחמו. אתה מצפה שהשינוי יהיה ואתה פתאום עכשיו עם חוק הגיוס ועוד כמה דברים כאלה. אותו שיח, כמו שהוא אמר, כאילו אותן מילים". עוד הוסיף: "אני חושב שהריפוי קיים בעם. משהו בעולם של ההנהגה ואולי בעולם של התקשורת, מייצר פה כאוס מטורף ואווירה של לחימה פנימית". קונקול טען כי יגאל צודק וכי המחלוקות בעם מועצמות בתקשורת ובשיח הפוליטי: "יש מחלוקות ויש סוגיות וצריך להתווכח עליהן, אבל השורה התחתונה לא יכולה להיות שמישהו יגיד: 'אני איתך לא יכול לחיות, ואתה איתי לא יכול לחיות'".

הפופולריים