החשוד בהשלכת הלפיד בהפגנה בירושלים: רוי גורדון, ממובילי מחאת "אחים לנשק"

החשוד בהשלכת לפיד בהפגנה בי-ם: ממובילי מחאת "אחים לנשק"
בתום דיון שנערך היום בבית המשפט, הוחלט להאריך את מעצרו של גורדון בארבעה ימים • השופט כתב בהחלטתו: "מדובר בעבירות חמורות" • תגובת גורדון: "מעולם לא התכוונתי לפגוע באף שוטר, אנחנו לא מאמינים באלימות, הכי חשוב שהחטופים יחזרו" • מהמשטרה נמסר בתגובה: "חשד שגורדון השליך לפיד נוסף לכיוון השוטרים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כאן חדשות
צילום: כאן חדשות

החשוד בהשלכת הלפידים לעבר שוטרים בהפגנה סוערת בשבוע שעבר סמוך למעון ראש הממשלה בירושלים - רוי גורדון, בן 45 מתל אביב וממובילי מחאת "אחים לנשק", כך הותר היום (שלישי) לפרסום. בתום דיון שנערך היום בבית המשפט, הוחלט להאריך את מעצרו בארבעה ימים. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

השופט כתב בהחלטתו: "עולה כי לא מדובר בפעולה אקראית, אלא במחאה שתוכננה מראש. אומנם הפגנות הם לב ליבה של הדמוקרטיה הישראלית, אך סיכון חיי אדם ובעלי חיים - אין בהם דמוקרטיה, והם עלולים להביא לאנרכיה. מדובר בעבירות חמורות".

"מעולם לא התכוונתי לפגוע באף שוטר", אמר גורדון מיד לאחר מעצרו. "אנחנו לא מאמינים באלימות, הכי חשוב שהחטופים יחזרו הביתה". גורדון התמודד בעברו למועצת עיריית תל אביב, מטעם רשימת "חוזה חדש".

מהמשטרה נמסר בתגובה: "למרבה המזל, המעשה לא הוביל לפציעתו של השוטר או הסוס המשטרתי. על פי החשד, אותו אדם השליך באותו הערב לפיד נוסף לכיוון השוטרים".

מ"אחים לנשק" נמסר בתגובה: "רוי גורדון, אח שלנו לנשק, נעצר אחרי שהששתף בהפגנה להחזרת 133 חטופים מהגיהנום. מאז 7 באוקטובר הוא מלווה בלי הפסקה את משפחות החטופים ונמצא איתם בקשר קרוב. רוי, קצין צנחנים במילואים, מתמודד עם פוסט טראומה בעקבות שירותו הצבאי - הקדיש את כל עשייתו למשפחות וכאבם נעוץ בליבו.

אנחנו מבקשים להבהיר באופן חד משמעי - אין מקום לאלימות במחאה אזרחית דמוקרטית. זכות המחאה היא זכות בסיסית וחיונית. אנו נמשיך למחות בנחישות, ללא אלימות - נגד שלטון מנותק, שרואה את שרידותו הפוליטית לפני טובת המדינה".

לפני כשבוע התקיימה מול הכנסת וסמוך למעון ראש הממשלה בירושלים הפגנה מטעמם של בני משפחות חטופים בהשתתפות אלפי תומכים. ההפגנה התקיימה על רקע הדרישה לשחרור 134 החטופים שנמצאים בשבי חמאס ברצועת עזה. חמישה בני אדם נעצרו בהפגנות ושוטר אחד נפצע כתוצאה מגדר ברזל שמפגין העיף לעברו. 

ראש השב"כ רונן בר, הגיב באופן חריג על ההפגנות האלימות בירושלים: "השיח האלים ברשת וחלק מן המראות שראינו בירושלים, חורגים מכללי המחאה המקובלים, פוגעים ביכולת לשמור על הסדר הציבורי, עשויים להוביל לחיכוך אלים עם גורמי האבטחה, להפריע להם למילוי תפקידם ואף לפגיעה באישים מאובטחים. ישנו קו ברור בין מחאה לגיטימית למחאה אלימה ובלתי חוקית. זוהי מגמה מדאיגה שעלולה להוביל למחוזות מסוכנים שאסור להגיע אליהם", כך בר.

המשטרה תקפה בחריפות את המפגינים: "מזכיר תמונות מאירועים של הפיכה אלימה במדינות דיקטטוריות - שבסופן השליט הובל בכוח לרחוב, נשחט לעיני כל או הוכה והודח מתפקידו על ידי המון זועם ואלים". לאחר מכן חזרה בה המשטרה מתגובתה שהוגשה במסגרת ערר נגד שחרור העצורים מההפגנה.

 

הפופולריים