מרצה מאוניברסיטת תל אביב ספדה למחבל: "מקור להשראה"

מרצה מאוניברסיטת תל אביב ספדה למחבל: "מקור להשראה"
תלונה הוגשה נגד המרצה מאוניברסיטת תל אביב - שהתבטאה כבר בעבר נגד תליית דגל ישראל בספריית האוניברסיטה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: מתוך ויקיפדיה

שר החינוך יואב קיש פנה היום (שלישי) לאוניברסיטת תל אביב בבקשה לטפל משמעתית "ובמלוא החומרה" במרצה ששיבחה מחבל שרצח חייל.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

ד"ר ענת מטר, מרצה בכירה לפילוסופיה מאוניברסיטת תל אביב, פרסמה אמש ברשתות החברתיות מילות פרידה מהמחבל וליד דקה, שמת השבוע. דקה, האסיר הביטחוני הוותיק ביותר בבית כלא בישראל, הורשע במעורבות בחוליה שחטפה ורצחה את החייל משה תמם בשנות ה-80.

"היית מקור השראה אינסופי, אחד מבניו המעולים של העם הפלסטיני", כתבה. "עוד אכתוב על וליד דקה, האינטלקטואל, החבר, אציל הנפש, ביתר הרחבה, כשאצליח למצוא מילים. לאורך השנים, קיוויתי שווליד ישוחרר עם קיצור עונשו בשליש או למצער בשנים אחדות".

 

בתגובה, השר קיש כתב לה: "הזדעזעתי עמוקות לקרוא את הדברים, שכן לא יעלה על הדעת שמרצה בכירה באוניברסיטה בישראל תביע הערצה פומבית כלפי מחבלים עם דם על הידיים ותגיד אותו כמקור השראה". כאמור, השר פנה אל אוניברסיטת תל אביב בדרישה שיפעלו בהתאם ובמלוא החומרה כלפי מטר.

נציגי תנועת "אם תרצו" הגישו תלונה במשטרה נגד המרצה - שהתבטאה כבר בעבר באופן שנוי במחלוקת, כשכתבה על דגל ישראל שנתלה באוניברסיטה: "ככה נראית מחלה". סגן יו"ר התנועה שי רוזנגרטן מסר: "דברי השבח של ד"ר ענת מטר כלפי מחבל מורשע - ווליד דקה, המעורב בחטיפה ורצח של חייל, הם דבר חמור מאין כמותו. זה עתה חזרנו מחודשים רבים במילואים כדי להגן על מדינה מפני רוצחים שפלים, וזה מה שמחכה לנו כאן בלימודים. מה המסר ללוחמים? מה המסר למשפחות השכולות? למשפחות החטופים? אנו מצפים מהנהלת אוניברסיטת תל אביב להדיח את ד"ר מטר מתפקידה לאלתר בעקבות האירוע הזה".

סטודנטים מאוניברסיטת תל אביב פרסמו הצהרה בה הם מבקשים לפטר את המרצה מעבודתה, ומתכוונים להפגין מחר נגד ד"ר מטר: "אנו, סטודנטים באוניברסיטת תל אביב, ללא השתייכות למפלגה פוליטית מסוימת, נחשפנו לדבריה של המרצה שלא משתמעים לשני פנים - מתנגדים בתוקף אליהם - ודורשים שהיא תפוטר מהאוניבירסיטה לאלתר. כזכור, זו לא הפעם הראשונה שהיא מתבטאת באמירה חסרת רגישות כזאת, שכן לפני שנתיים כתבה בפוסט אחר בפייסבוק כי 'דגל ישראל הוא מחלה'. בימים אלו שהעם בשעתו הקשה, כאשר החטופים הישראלים עדיין שבויים בעזה וחיילים נופלים מדי יום - אנו מצפים לגלות רגישות ביתר שאת למצב. אנו נמשיך להילחם עד שד"ר מטר תפוטר לאלתר".

לפי כחודש פרופ' שלהוב-קיבורקיאן, מרצה באוניברסיטה העברית, הושעתה מעבודתה לאחר שהכחישה את מעשי האונס בטבח 7 באוקטובר. לאחר שחזרה בה והתנצלה, המרצה הוחזרה ללמד. בוועדה שנערכה בנושא בכנסת, סיפרה נציגת המשטרה כי במשטרה רוצים לחקור את שלהוב-קיבורקיאן בחשד להסתה לטרור ולאלימות. 

הפופולריים