אימה של עמית בוסקילה: "אם ביבי לא ישטח את עזה, אני אשטח"

אימה של עמית בוסקילה: אם ביבי לא ישטח את עזה, אני אשטח
דוד של עמית הוסיף: "מילותיה האחרונות היו 'שמע ישראל' ואז היא נורתה שלוש יריות. הטלפון נשאר פתוח במשך שעה ו-20 דקות, בהן שומעים את הטבח הנוראי ואת הנרצחים האחרים שהתחננו על חייהם"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עמית בוסקילה
צילום: באדיבות המשפחה

אילנה אטיאס, אימה של עמית בוסקילה שגופתה חולצה מעזה, סיפרה הערב (שלישי) בריאיון לאיילה חסון: "אמרתי לביבי נתניהו - אם אתה לא תשטח את עזה, אני אשטח אותה. צריך למחוק אותה לחלוטין. שלא יישאר ממנה זכר, מהתינוק הקטן ועד השאהיד הגדול - כולם רוצחים נתעבים וכולם טבחו בילדה שלי בעודה בת 28, אזרחית תמימה. זה לא מגיע לה. לא מגיע לנו".

עקבו אחר ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות

רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

"היא נלחמה עד הרגע האחרון", הדגישה האם ותיארה את רגעיה האחרונים של עמית לפני שנרצחה במסיבת הנובה וגופתה נחטפה, "לאחר שהמחבל ירה ביד שלה, היא התחבאה מתחת לרכב - אך היא לא ידעה שמדובר ברכב של מחבלים. אחד מהם קלט אותה ואמר 'הנה היא', היא צעקה לו 'לא לא' והוא ירה בה שלוש יריות, שקטלו לה את החיים".  

אחד האנשים הקרובים ביותר לעמית בוסקילה היה דוד שלה, שמעון אטיאס. את השיחה האחרונה שלה ב-7 באוקטובר, כשמחבלי חמאס עומדים ממש מולה, היא עשתה אליו. "מילותיה האחרונות היו 'שמע ישראל אדוניי אלוהינו אדוניי אחד' ואז נשמע שהיא נורתה שלוש יריות. לא רציתי לפרסם את הקטע שבו שומעים את היריות", סיפר שמעון, "הטלפון נשאר פתוח במשך שעה ו-20 דקות, בהן שומעים את הטבח הנוראי ואת הנרצחים האחרים שהתחננו על חייהם. זוהי הקלטה מאוד קשה שתלווה אותי כל החיים לצערי".

לבסוף, הודה שמעון ללוחמי צה"ל שחילצו את גופתה של עמית וסיפר כי בכוונת המשפחה להנציח את עמית בדרך מיוחדת: "אנו רוצים להנציח את שמה של עמית באמצעות מפעל חיים לילדים שגדלו בלי אבא".

"סיוט שלא נגמר": דוד של עמית בוסקילה נפרד מאחייניתו שגידל

הפופולריים