שתי מטפלות בקריית גת הואשמו במאות מקרי התעללות בפעוטות

שתי מטפלות בקריית גת הואשמו במאות מקרי התעללות בפעוטות
כתב אישום הוגש נגד שיטה אמאשו ואוריה בידוש שעבדו במעון חב"ד בעיר באשמת התעללות בכ-14 ילדים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גן ילדים
צילום: מיכאל גלעדי, פלאש 90

כתב אישום הוגש היום (שישי) נגד שיטה אמאשו בת ה-32 ואוריה בידוש, 23, מטפלות במעון חב"ד בקריית גת, לאחר שבמהלך עבודתן כמטפלות במעון בעיר התעללו נפשית ופיזית מאות פעמים בפעוטות עליהם היו אחראיות.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

מכתב האישום עולה כי אמאשו עבדה במשך כארבעה חודשים ובידוש במשך כשלוש שנים כמטפלות במעון. החל מתחילת שנת 2024 עבדו הנאשמות יחדיו בכיתה בה היו 14 פעוטות בגילאי שנה עד שנתיים וחצי, כאשר כל אחת מהנאשמות הייתה אחראית על 7 פעוטות. החל מתחילת חודש מרץ השנה ועד למעצרן באפריל, ביצעו הנאשמות מעשי התעללות נפשית ב-14 הפעוטות, והתעללות גופנית ב-13 מהפעוטות עליהן הן היו אחראיות.

בין היתר הנאשמות נהגו כלפי הפעוטות בקשיחות ואגרסיביות, צעקו עליהם ונזפו בהם, הכו את הפעוטות, סטרו להם, בעטו בהם, משכו בשערם, הניפו את הפעוטות באוויר, הטיחו אותם בכיסאות, במזרונים וברצפה, משכו את ידי הפעוטות באופן המסכן אותם, גררו והזיזו אותם בכוח, דחפו לפיהם מוצץ בחוזקה, אחזו בראשם בחוזקה ועוד.

לנאשמות יוחסו עבירות של התעללות בקטין או בחסר ישע, תקיפה סתם של קטין וחסר ישע על ידי אחראי ותקיפה שגרמה לחבלה של ממש בקטין או חסר ישע על ידי אחראי. לאמאשו יוחסו גם עבירות של תקיפת קטין או חסר ישע והשארת ילד בלא השגחה לאחר שהשאירה פעוטות ללא השגחה בחדר החתלה סגור למשך דקות ארוכות.

הפופולריים