סיפורי הנופלים

משפחות ויס ומנחם יתאבלו דלת ליד דלת בבית אל

משפחות ויס ומנחם יתאבלו דלת ליד דלת בבית אל
ראש המועצה ספד בצער: "הלב מתקשה להכיל את האובדן הקשה עם נפילתם של שני בני היישוב היקרים. שני אנשים נערצים ובעלי מידות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שלום מנחם ואילון ויס
שלום מנחם ואילון ויס צילום: דובר צה"ל

משפחותיהם של סמל שלום מנחם, שנפל באסון פיצוץ הנגמ"ש ואלון ויס שנפל בצפון הרצועה באותו היום, מתגוררות במרחק 30 מטרים אחת מהשנייה ביישוב בית אל. ראש המועצה שי אלון ספד היום (ראשון) לשניהם: "הלב מתקשה להכיל את האובדן הקשה עם נפילתם של שני בני היישוב היקרים. שני אנשים נערצים ובעלי מידות".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי
רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

בהודעת היישוב נמסר: אילון ויס התנדב לשירות מילואים למרות גילו, נפל כגיבור במילוי תפקידו והותיר אחריו אישה, שבעה ילדים ונכדה. שלום מנחם לחם במשך כחמישה חודשים בעזה בהגנה על ביטחון מדינת ישראל ותושביה, נפל כגיבור בעת מילוי תפקידו והותיר אחריו הורים ושבעה אחים ואחיות.

שי אלון הוסיף: "משפחת מנחם היא משפחה שורשית בבית אל. שלום הוא דור שלישי ביישוב, נכד לסעדיה ומרים שרעבי ממקימי היישוב ובן למשפחה מופלאה, מלאת יראת שמיים, תעצומות נפש ואמונה. שלום היה אדם מופנם, שקט וצנוע, נעים הליכות וטוב עם הבריות כולם. היה לו אור בעיניים ונשמה ענקית אשר יחסרו לנו רבות. 'הרנינו גוים עמו כי דם עבדיו יקום ונקם ישיב לצריו וכיפר אדמתו עמו'".

אסף, אח של אילון ויס שנפל בקרב בצפון הרצועה סיפר לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב על אחיו האהוב: "אבא שלי סיפר שהוא דיבר איתו ואמר לו: 'די יש לך ילדים יש את החתונה של הבת שלך'. אחי ענה: 'אבא אתה חינכת אותנו ככה, שעם ישראל לפני הכול, אני פה לשליחות אחזור ואחתן אותה'".

אילון ונכדתו יהב בטיול משפחתי

עוד סיפר אסף: "אילון היה מורה ומדריך טיולים, הוא היה איש חינוך, איש שאוהב את ארץ ישראל - הוא נתן את כל כולו. נטע אישתו אמרה לי: 'לא דמיינתי. הייתי שקטה, רגועה, הוא על ציר נצרים על הציר הבטוח'. אח שלי הוא חלק מדור הניצחון שמלמד אותנו שיעור ויש לנו הרבה מה ללמוד כדי להיות דור של ניצחון".

שריף גאנם, דודו של סרן ווסים מחמוד שנפל אתמול באסון הנגמ"ש ברפיח, סיפר לאריה בגולן בתוכנית "הבוקר הזה": "הוא תמיד היה רציני מאוד, הוא גדל על ערכים שהנחילו לו מילדות. כשהוא נכנס לצבא הוא אמר שהוא ייצא לקצונה ולאחר מכן ישתחרר. עם חלוף הזמן הוא שינה את ההחלטות שלו - הוא ראה את עצמו עושה קריירה צבאית".

איתן וריקי, הוריו של סמל יאיר רויטמן שמת מפצעיו לאחר שנפצע קשה מפיצוץ מבנה ממולכד ברפיח שבוע שעבר אמרו: "הוא היה ילד כל כך שמח וכל כך שטותניק שהמילה צער לא מתאימה לו - אני רואה אותו בשמיים צוחק. מתפללים שיאיר שם למעלה ידאג לאחדות".

אימו של יאיר הוסיפה: "הוא היה ילד של חיבורים, ילד שכולם אהבו אותו, הוא היה חתיך, ידע לדבר עם כל אחד – ילדים, תינוקות, חברים ואנשים מכל הזרמים, כל אחד היה אומר שהוא החבר הכי טוב שלו. אנשים בסיירת אמרו לי שהם נכנסו לעזה רק בזכותו כי הוא חיזק אותם".

קלרה נדיר, מורתו של איתי עמר שנפל בקרב בדרום רצועת עזה, סיפרה עליו: "הוא היה כל כך נוכח בחיים שלי, של כל השכבה שבה למד. היה לו צחוק רועם ושמחת חיים מתפרצת. היה מרשים לראות את ההתפתחות שלו. ילד ערכי שהחליט להתגייס לקרבי. הוא היה מגנט. ילד מאוד אהוב".

היא סיפרה כי: "בפעילות התנדבותית בבית אבות, יש סרטון שלו רוקד עם לירי אלבג, תלמידה שלנו שחטופה בידי חמאס. כשקשה לי, אני חוזרת לסרטון הזה להתעודד. התיכון שלנו ספג אבדות קשות. ארבעה נרצחו בנובה וחמישה נפלו בקרבות. זה קשה מנשוא".

סרן במילואים איתן קופלוביץ, קצין לוחם בגדוד חש"ן 129 שבחטיבה 8, נפל בפיצוץ מטען בשכונת צברא בצפון הרצועה. גולן, דוד שלו, סיפר לאסתי פרז בן עמי בתוכנית "בחצי היום" על דמותו הצנועה והנערצת. "הוא בחור שנועד לגדולות. הוא היה מצטיין בהכול - בקורס קצינים ובאוניברסיטה. אדם צנוע שחייליו העריצו. טיפוס של מנהיג. לפני שבועיים נכנסו לעזה. והוא לרגע לא היסס".

ראש מועצת שומרון יוסי דגן, ספד לסמ"ר עז ישעיה גרובר, שנפל אתמול ברפיח: "הוא חלם לשרת שירות משמעותי, להגן על מדינת ישראל, על העם ועל הארץ. כשישבתי אמש עם אמו שירה, היא סיפרה לי כי הוא היה איש אמת כולו מלא בלב, אידיאליסט גדול, והוסיפה כי היא בטוחה כי אם היו שואלים אותו גם עכשיו אם להכנס שוב לעזה, הוא היה אומר שהוא נכנס, למרות שהיה יודע שייהרג".

 

הפופולריים