חשיפת כאן חדשות

בג"ץ הורה ללוין להשיב לעתירה בנושא השופט כבוב

בג"ץ הורה ללוין להשיב לעתירה בנושא השופט כבוב
השופטת שטייניץ הורתה לשר המשפטים להסביר מדוע לא הגיש קובלנה משמעתית נגד שופט העליון, וגם הורתה לשופט כבוב להשיב לעתירה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יריב לוין
צילום: חיים גולדברג, פלאש 90

בג"ץ הורה היום (רביעי) לשר המשפטים יריב לוין להשיב בתוך חודש לעתירת ארגון לביא שעסקה בשאלה מדוע לוין לא הגיש קובלנה משמעתית נגד שופט בית המשפט העליון חאלד כבוב. זאת לאחר הפרסומים של כתב כאן חדשות אבישי גרינצייג, אודות מעשיו של השופט כבוב, וברקע הקביעות של נציב תלונות הציבור בעניינו.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

השופטת גילה כנפי שטייניץ הורתה גם לשופט כבוב להשיב לעתירה. כבוב תועד בשורת פוסטים ברשתות החברתיות, שקידמו את משרד עורכי הדין של בתו מרים כבוב, דבר שלכאורה נוגד את כללי האתיקה לשופטים. כך לדוגמה, משרד עורכי הדין של הבת פרסם בדף האינסטגרם תמונת ענק של אביה, השופט כבוב, כשהוא עצמו מצטלם על רקע תמונת הענק. 

עו"ד יצחק בם, בא כוחו של ארגון לביא מסר כי "ברמה האישית הפרשה מצערת אותי מאוד, מכיוון שהשופט כבוב הוכיח את עצמו כמשפטן מצוין ומקורי, שופט קשוב ולא שגרתי. אולם, מתן החלטה בניגוד עניינים ואי אמירת אמת הם קווים אדומים ששופט שחוצה אותם חייב לתת את הדין. אני מצפה ששר המשפטים יתעורר משנתו ושממלא מקום נשיא בית משפט העליון יעשה את הדבר היחיד הראוי בסיטואציה הזאת ויגיש קובלנה לבית הדין המשמעתי לשופטים".

נציב תלונות הציבור על השופטים, אורי שהם, החליט בתלונה שהוגשה בידי ארגון לביא נגד כבוב, וקבע כי היא "מוצדקת". שהם נימק כי גרסתו של השופט "תמוהה", וכי "היה אסור לו לדון בהליך בו קשורים ילדיו". לפי הפרסום, שבעקבותיו הוגשה התלונה, כבוב קיבל בשנת 2019 החלטה בסכסוך משפטי שבו היו מעורבים בעבר ילדיו.

הפופולריים