פרסום ראשון

טיפול ניסיוני בקדחת הנילוס - נוגדנים של מחלימים

טיפול ניסיוני בקדחת הנילוס - נוגדנים של מחלימים
בבית החולים שיבא החלו במחקר חדש לנוכח העלייה בתחלואה. אחד החולים במצב קשה החל לקבל את הטיפול
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בית חולים שיבא
בית חולים שיבא צילום: עומר פישמן, פלאש 90

לנוכח ריבוי החולים בקדחת הנילוס בישראל והיעדר תרופה ייעודית או חיסון - בבית החולים שיבא ינסו לטפל בחולים באמצעות נוגדנים מדמם של מחלימים שנדבקו בעבר. אחד החולים שמצבם קשה, קיבל את הנוגדנים במסגרת המחקר החדש. כך פורסם היום (ראשון) לראשונה בכאן חדשות.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

הטיפול בנוגדנים מצטרף למחקר נוסף שהחל בשבוע שעבר, במסגרתו ניתנת לחולים תרופה קיימת בשם אינטרפרון - בתקווה שזו תעזור לשפר את התגובה החיסונית אצל מי שחלו באופן קשה.

בבית החולים פנו לאלפי עובדים בבקשה להיבדק אם חלו בעבר, בכדי שיוכלו לתרום נוגדנים למחקר: "אנחנו בעיצומו של ניסוי קליני שבו תיבחן יעילות מתן פלזמה עם נוגדנים מנטרלים של נגיף קדחת הנילוס".

"בישראל, כ-10% עד 12% מהאוכלוסייה נחשפו לנגיף בעבר ואנשים אלה מוגנים באופן יחסי מהדבקה במחלה. אנו בודקים את יעילות מנת פלזמה עם נוגדנים מנטרלים ביצירת תגובה חיסונית בקרב החולים", נכתב בהודעת בית החולים לעובדים.

לפי נתוני משרד הבריאות, עד כה אושפזו בבתי החולים 64 נדבקים בקדחת הנילוס. שבעה נדבקים נפטרו ושישה חולים מונשמים. התחלואה בישראל אינה חריגה, אולם היא החלה השנה במועד מוקדם יחסית ובהיקפים גדולים מאלה שנראו בשנים האחרונות.

יתושות נגועות בנגיף, המעבירות אותו לבני אדם בעקיצה, נמצאו במועצה האזורית דרום השרון, תל אביב, רמת גן, ובנתב״ג. מרביתם של החולים הם ממרכז הארץ.

הפופולריים