16 שנות מאסר לעדי מזרחי, שרצח את יורי וולקוב בצומת בחולון

16 שנות מאסר לעדי מזרחי, שרצח את יורי וולקוב בחולון
בדעת מיעוט, אחד מבין שלושת השופטים ביקש להחמיר עם מזרחי ולהטיל עליו 20 שנות מאסר. גזר הדין היום ניתן במסגרת הסדר טיעון שפורסם לראשונה בכאן חדשות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עדי מזרחי
צילום: ללא

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום (שלישי) על עדי מזרחי, שהורשע ברצח באדישות יורי וולקוב, עונש של 16 שנות מאסר בפועל. מזרחי הורשע על סמך הודאתו במסגרת הסדר טיעון שנערך בהסכמת אלמנתו של וולקוב.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

בדעת מיעוט חריגה, אחד מבין שלושת השופטים ביקש להחמיר עם מזרחי ולהטיל עליו 20 שנות מאסר. גזר הדין היום ניתן במסגרת הסדר טיעון שפורסם לראשונה בכאן חדשות, לאור קשיים ראייתים שנחשפו נוכח חוות הדעת הפתולגית.

"יש להעביר מסר בלתי מתפשר כלפי האלימות"

השופט עודד מאור קבע שראוי היה שלא לקבל את הסדר הטיעון. בנימוקיו ציין בין היתר: "במקרה שלפנינו ציינו הצדדים בכלליות שקיים קושי ראייתי לקבוע שהדקירה היא שגרמה למותו של המנוח. אני סבור שמדובר באמירה כללית שאין בה די. התביעה הייתה צריכה להציג את ההסדר היטב כדי שאפשר יהיה להבין את השיקולים שעמדו ביסודו, שכן על פני הדברים, נראה שהוא מקל עם הנאשם".

"הנאשם קיבל הקלה והתחשבות בתמורה להודאתו. להתחשבות זכאים גם ילנה, משפחת המנוח והציבור כולו. יש להעביר מסר בלתי מתפשר כלפי האלימות ברחובות. הציבור זכאי להגנת בית המשפט ולהרתעה שיש בכוחה לעמוד נגד בריונים המטילים אימה, הפוגעים בסדר הציבורי, בגוף האדם והגורמים למותם של אזרחים מן השורה", הוסיף השופט מאור.

האזינו ל"עוד יום":

הנאשם דקר את וולקוב באמצעות חפץ חד על רקע ויכוח במעבר חציה בצומת חולון בחודש נובמבר 2022. מממצאי החקירה עלה כי הנאשם יצא מביתו בערב הרצח, כדי להצטרף לבת זוגו שיצאה קודם לכן לווטרינר. הוא הגיע לצומת יוספטל-אילת בחולון, חצה עם קטנועו את מעבר החצייה ועמד באור אדום, כאשר וולקוב ובת זוגו חצו את הכביש.

בעודו עומד בצומת, הבחין מזרחי כי בת הזוג מצלמת אותו בטלפון סלולרי, ולאחר מכן התפצלו הקורבן ובת הזוג לכיוונים שונים בצומת. מזרחי נסע מהצומת על המסלול הנגדי לעבר בת הזוג והחל דין ודברים עמה תוך שהוא נוסע אחריה עם הקטנוע.

וולקוב שהבחין במתרחש, ניגש לכיוון השניים, פנה למזרחי, שאל "מה קרה" וביקש ממנו לעזוב את המקום. המואשם בתגובה שלף כלי חד, דקר את המנוח בלבו ונמלט מהמקום. וולקוב התמוטט, פונה תוך החייאה לבית החולים, שם נקבע מותו.

בנוסף למאסר שנגזר על מזרחי הפרקליטות ביקשה מבית המשפט להטיל עליו תשלום פיצויים גבוה ומשמעותי למשפחת וולקוב.

 

 

הפופולריים