"יחס מחפיר כלפי היהדות"

הפרדה מגדרית בתל אביב: למוסלמים מותר - ליהודים אסור?

הפרדה מגדרית בתל אביב: למוסלמים מותר - ליהודים אסור?
בעירייה סירבו לבקשה לקיום תפילת שחרית משותפת לגברים ונשים, על אף שתפילה באותה המתכונת התקיימה בחג הקורבן | ריאיון בכאן רשת ב
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עימותים תפילה כיכר דיזינגוף יום כיפור
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

בעיריית תל אביב סירבו לבקשת ארגון "חותם" לקיום תפילת שחרית בהפרדה מגדרית בשטח העיר יפו. הפנייה של הארגון הגיעה לאחר שלאחרונה התקיימה בעיר תפילת חג הקורבן בהפרדה מגדרית, בהשתתפות מאות מתפללים מוסלמים.

מנכ"ל הארגון הרב אביעד גדות, התייחס לנושא היום (רביעי) בתוכנית "כאן הלילה" עם עומרי חיים בכאן רשת ב. "יש כאן יחס מחפיר כלפי הדת היהודית. נפלה כאן מסכה והתגלה משהו מאוד מכוער".

הריאיון המלא עם הרב אביעד גדות בכאן רשת ב

גדות אמר שהארגון פנה לעיריית תל אביב יומיים לאחר שתפרסם שנערכה תפילה מוסלמית דתית בהפרדה ביפו. "הופתענו שזה קרה בגלל אירוע התפילה ביום כיפור, בו פקחים פגעו, בחסות בג"ץ, בתפילה נפרדת של יהודים".

"כדי לדייק את הבקשה, ביקשנו לקיים אירוע דומה במדרון יפו באותה תצורה בדיוק של הפרדה בין גברים ונשים", המשיך גדות. "ההבדל היחיד הוא שבתפילה המוסלמית היו דרשות נאצה נגד צה"ל ובעד חמאס. הבטחנו לעיריית תל אביב שהתפילה שלנו תהיה לשלומם והצלחת חיילי צה"ל".

גדות טען כי בעיריית תל אביב סירבו לבקשה באופן לא מכבד ועשו זאת דרך התקשורת. "יש כאן יחס מחפיר כלפי הדת היהודית. אג'נדה מחפירה שלא מכבדת את הקו הליברלי שעיריית תל אביב מציגה. אני חושב שנופלת כאן מסכה, משהו מאוד מכוער".

גדות תקף את החלטת העירייה והעומד בראשה: "עלבון לאינטליגנציה של הציבור. הם מנסים למזער את הנזק, כי הם נחשפו בצביעות שאין כדוגמתה. אין אפשר להשאיר את עיצוב הצביון היהודי של הערים שלנו בידי אנשים כמו רון חולדאי".

מעיריית תל אביב נמסר: "כפי שאנחנו מבהירים בכל פעם מחדש, זה שנים שהעירייה אוסרת על הפרדה מגדרית במרחב הציבורי. מדיניות זו חלה ומונהגת באופן שוויוני ביחס לבני כל הדתות, יהודים ומוסלמים כאחד".

"בקשות לקיום אירועים בהפרדה מגדרית נענות בשלילה ללא יוצא מן הכלל. נציין כי התפילה המדוברת בחג הקורבן, התקיימה מבלי לבקש או שניתן אישור עירוני להפרדה מגדרית – וכמובן שהעירייה מתנגדת לכך", נכתב בתשובת העירייה.

הפופולריים