הימים הנוראים | הזווית

הימים הנוראים | הזווית
עוד לא הוכרז על סגר, אבל כשנדרשת בדיקת קורונה לילדים בכל בילוי בבריכה, בלונה פארק או במסעדה – נראה שאת סוף החופש הגדול אנחנו נעביר בבית בכל מקרה. ומה לגבי פתיחת שנת הלימודים? אנחנו מקווים שעוד לא מחקתם את הזום מחייכם
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בדיקת קורונה לילדים
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

התחלואה בקורונה מזנקת וממשלת בנט מתעקשת שלא להכריז על סגר. אבל נראה שההגבלות החדשות שנכנסו הלילה (רביעי) לתוקף יעשו את האפקט ויגרמו לרבים להישאר בביתם - כי למי יש זמן וסבלנות לגרור את הילדים לבדיקה בכל פעם שרוצים להיכנס למסעדה או אירוע, ועוד כשהיא תקפה ל-24 שעות בלבד?

לפי ההגבלות החדשות, גם ילדים בני 12-3 נדרשים להציג תוצאת בדיקה שלילית בכניסה למקומות סגורים והומים כמו בתי מלון, אולמות, מסעדות ואירועים. אם יש לכם ילדים בגילים האלה, אתם יכולים להגיע לאחת מ-220 עמדות הבדיקות המהירות שאמורות להיפרש ברחבי הארץ, ולבצע את הבדיקה ללא תשלום. אבל בל נשכח שהמעבדות גם ככה עמוסות, עם כמעט 9,000 חולי קורונה חדשים ביממה האחרונה.

נזכיר שילדים עד גיל 3 פטורים מהתו הירוק, ובדיקות לילדים מגיל 12 שלא התחסנו ימומנו באופן פרטי. שעות לפני כניסת המתווה לתוקף, הופעלו לחצים לשינוי מדיניות הבדיקה, בעיקר בנוגע לכניסת ילדים לאטרקציות ובריכות – אך לבסוף הוחלט שלא לשנות את המתווה הקיים. 

שר הביטחון בני גנץ הודיע שכ-6,000 אנשי מילואים יגויסו למבצע הבדיקות הסרולוגיות לקראת החזרה ללימודים - גיוס המילואים הנרחב ביותר מאז פרוץ המגפה. "אם כולם ייבדקו ויתחסנו לפי ההנחיות, הלימודים יתקיימו ונשמור על הכלכלה", הוא קבע. "אבל אם לא - אנחנו עלולים להגיע לסגר".

חופש גדול עכשיו. וחוץ מהגיבורים שיהיה להם כוח לקחת את הילדים לבדיקה בכל 24 שעות, אפשר להעריך שרובנו ניאלץ לדמיין בילוי בסופרלנד ולראות את החתונה של הדודה בזום, כי מישהו גם יצטרך להישאר איתם בבית. שזה בפועל אומר סגר לא רשמי.

איך מתקדמת ההבטחה הישראלית נגד הקורונה? האזינו לעוד יום 

מחפשים אור בקצה המנהרה? אל תבנו על זה. בינתיים המורים, וגם ההורים, לא מרוצים מהמתווה החדש לפתיחת שנת הלימודים כסדרה, שאמורה לקרות בעוד שבועיים. לפי מתווה פתיחת שנת הלימודים, בערים אדומות תלמידי כיתות ח'-י"ב יוכלו להגיע לבתי הספר רק אם 70% מבני הכיתה מחוסנים או שעברו בדיקות סרולוגיות. אם לא – הם פשוט יחזרו ללמוד מהזום.

המתווה הלא מאד ברור הזה כמובן לא עובר בשתיקה, ויש מי שכבר מאיימים בשביתה. חלק חוששים מהלחץ החברתי שייווצר – בדיוק התרחיש ששרת החינוך רצתה למנוע, וחלקם טוענים שהמתווה פשוט לא ישים.

ואם תהיתם איך אנחנו ביחס לעולם - דעו שיש מדינות שממש לא מחכות. בניו זילנד הוכרז אתמול על סגר כללי של שלושה ימים. למה? בגלל מקרה אחד (!) חדש של קורונה - הראשון שהתגלה אחרי שישה חודשים. החשש שם הוא שמדובר בווריאנט הדלתא, שעד עכשיו לא הגיע לשם. בעיר אוקלנד - שבה אותו מאומת חדש מתגורר, ייכנסו לסגר של שבוע. אלו לא מגבלות שייבחנו בקבינט וייכנסו לתוקף בעוד שבוע, אלא סגר מלא שכבר נכנס לתוקף. לא כולם משתגעים שם על המדיניות הזאת – היו הפגנות ומחאות, זה בהחלט מאתגר את הכלכלה המקומית. אבל ניו זילנד וראש הממשלה ארדרן דבקים במדיניות שקבעו. יעבוד גם אצלנו? 

הפופולריים