בנט למקורביו: "אחליט על עתידי הפוליטי רק אחרי פיזור הכנסת"

בנט: אחליט על עתידי הפוליטי אחרי פיזור הכנסת
רה"מ לשרה לשקד: אורבך אמר לי שיצביע על פיזור הכנסת כבר השבוע, לא יכולתי לחכות • בראשון: ועדת החוקה תתכנס לקידום חוק הנאשם בפלילים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נפתלי בנט בזמן ההצבעה על פיזור הכנסת, 22.6.22
צילום: צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

ברקע קריסת ממשלתו והיציאה לבחירות - ראש הממשלה נפתלי בנט אמר למקורביו: "אחליט על עתידי הפוליטי רק אחרי פיזור הכנסת" - כך פורסם היום (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11. במקביל, ראש הממשלה מתמודד עם מתיחות הולכת וגוברת מול חברת מפלגתו, שרת הפנים איילת שקד. בנט ניסה להסביר לשקד למה הוא לא יכול היה להמתין עם ההכרזה על פיזור הכנסת עד שתשוב מביקורה במרוקו ואמר לה: "אורבך אמר לי שיצביע על פיזור הכנסת כבר השבוע, לא יכולתי לחכות". 


עם זאת, ההסבר של בנט לא תואם את הדברים שהתרחשו מאחורי הקלעים. כל מי ששוחח עם ניר אורבך, כולל שקד עצמה, שמעו ממנו שהוא מתכוון להצביע רק בשבוע הבא על פיזור הכנסת. אורבך אף התחייב בפני שקד שזה לא יקרה השבוע. בלשכת ראש הממשלה מכחישים את הדברים.

בתוך כך, השר גדעון סער ממשיך לנסות להוביל חקיקת בזק של החוק להגבלת כהונה, ובמסגרת הזאת סיכם עם הרשימה המשותפת שתתמוך הפעם בחוק, גם אם ההצבעה תוכרז הצבעת אי אמון בממשלה – מה שהכשיל את העברת החקיקה בפעם שעברה.

כלכלת בחירות | האזינו לעוד יום 

בראשון: ועדת החוקה תתכנס לקידום "חוק הנאשם"

ועדת החוקה תתכנס ביום ראשון לקידום החוק האוסר על נאשם בפלילים לקבל מנדט להרכבת ממשלה. יו"ר הוועדה, חבר הכנסת הרב גלעד קריב מהעבודה, הודיע על כך והוסיף שהוועדה תדון גם בהצעת החוק להתפזרות הכנסת. בחדשות הערב פורסם שהיועץ המשפטי של הכנסת צפוי להתנגד לחקיקה מהירה של "חוק הנאשם", גם אם לא לאסור אותה. העמדה צפויה להיות מוצגת בדיון שיתקיים מחר בוועדת החוקה של הכנסת.

"הציבור הישראלי אינו יכול להיות בן ערובה לתרגילים פוליטיים", טען חבר הכנסת קריב היום. "מרגע שהכנסת הצביעה כמעט פה אחד על הקדמת הבחירות, יש לסיים את התהליך במהירות וביעילות. אם ועדת הכנסת לא תקדם את התהליך במהירות המתבקשת - נעשה זאת באמצעות ועדת החוקה".

בעקבות ההודעה בעניין הכנת החוק לפיזור הכנסת, כתב היועץ המשפטי של ועדת החוקה הודעה לחברי הוועדה, לפיה חוות הדעת המשפטית שמציג חבר הכנסת קריב אינה מטעם הכנסת, וכי לייעוץ המשפטי של הכנסת יש ספקות ביחס לסמכות הוועדה.

כלכלת בחירות | האזינו לעוד יום 

לחץ על הליכוד לצירוף תקווה חדשה לממשלה חלופית

בניסיון להקים ממשלה חלופית, בציונות הדתית וביהדות התורה מפעילים לחץ כבד על הליכוד להסיר את התנגדותם להציע לגדעון סער לשמש ראש ממשלה חליפי. כך פורסם הבוקר בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. על פי הפרסום, במקרה של פירוק הממשלה ימונה סער לראש ממשלה לתקופת מעבר, כדי לתת סיכוי אחרון לניסיון לצרף את תקווה חדשה. עד היום סירבו לכך בליכוד בתוקף. בנוסף, כל המעורבים בניסיון להקים ממשלה חלופית מודים שעד כה כשלו הנסיונות האלה.

בתוך כך, חבר הכנסת איתמר בן גביר מהציונות הדתית, אמר היום כי זה נכון ואפשרי להקים עוד בכנסת הזו ממשלת ימין וכי גדעון סער יכול להיות חבר בה, אם יקבל על עצמו את קווי היסוד של הימין. בריאיון לדב גיל-הר בכאן רשת ב, אמר בן גביר כי חשוב שהממשלה הבאה תהיה ממשלה ימנית אמיתית במעשים ולא רק בדיבורים.

בהכנת הידיעה השתתפו יערה שפירא וזאב קם

הפופולריים