מפלגה חדשה הוכרזה, סער יישא הצהרה

מפלגה חדשה הוכרזה, סער יישא הצהרה

סמוטריץ' מתכווןלהציג שם חדש למפלגתו: "הציונות הדתית" • בנט מצידו מתכוון להמשיך בקמפיין נפרד
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו סער בנט
צילום: שריה דיאמנט, יונתן זינדל, פלאש 90

בחירות 2021: ראש המוסד לשעבר דני יתום הודיע הערב (רביעי) על הקמת מפלגה חדשה בראשותו, בשם "ותיקי ישראל". במקביל, יו"ר תקווה חדשה גדעון סער נערך לשאת הצהרה הערב. 

בתוך כך, ברקע המגעים עם יו"ר ימינה נפתלי בנט - בצלאל סמוטריץ' קורא לנציגי הציונות הדתית להתאחד תחתיו. "קורא לשותפיי בהווה ובעבר לשים את ה'אני' בצד ולהתאחד סביב דרך, ערכים ודגלים", אמר. "שבענו פיצולים, תתי מפלגות וחיבורים מאולצים".

הבוקר פורסם כי הפערים בין בנט לסמוטריץ' נשארו גדולים ולא חלה שום התקדמות בשיחות ביניהם. בד בבד, ימינה עורכת בימים אלו מחקר בקרב הציבור כדי להבין אילו עוד נושאים כדאי להבליט. כך דווח היום (רביעי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב.

סמוטריץ' מתכוון בקרוב למתג מחדש את האיחוד הלאומי, ולהתחיל בקמפיין נפרד. בנט מצידו מתכוון להמשיך בקמפיין נפרד גם ללא חיבור עם סמוטריץ'. על אף הקמפיינים הנפרדים, שניהם צפויים לקרוא אחד לשני להתחבר עד לרגע שלפני סגירת הרשימות.

הפירוקים, החיבורים והגישושים: זו תמונת המצב הפוליטית

בימינה מתכוונים לשנות את הגישה של "לא קורונה - לא מעניין", ולעסוק בנושאים נוספים בקמפיין. זאת מתוך הבנה שלא ניתן במשך חודשיים וחצי להתעלם מכל שאר הנושאים שרלוונטיים לציבור הימני, לצד הנושא הכלכלי שעדיין יהיה מרכזי. סוגיית המסתננים ונושא מערכת המשפט יהיו גם כן חלק מהקמפיין.

שלשום דווח בחדשות הערב בכאן 11 כי ראש הממשלה בנימין נתניהו שוב מתערב במפלגות הציונות הדתית, ושוחח עם השר רפי פרץ והפציר בו שלא יפרוש מהחיים הפוליטיים. ראש הממשלה הפציר בו שינסה לחבור ליו"ר ימינה נפתלי בנט או ליו"ר האיחוד הלאומי בצלאל סמוטריץ׳. מוקדם יותר באותו היום, בנט חתם עם יו"ר תקווה חדשה גדעון סער על הסכם עודפים, והשאיר את הליכוד ללא הסכם.

הפופולריים