השר דרעי: "הרב עובדיה היה הראשון שזועק בשער שצריך לשמור על הנחיות קורונה"

דרעי: הרב עובדיה היה זועק לשמור על ההנחיות

יו"ר ש"ס באירוע לזכרו של הרב בכנסת: הוא היה קורא לשמוע לגורמים הרפואיים - ואם צריך לסגור בתי כנסת אז לסגור • נתניהו: "אין לי ספק שהרב עובדיה היה מתייצב היום עם הצורך לשמור על החיים"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
 מיכאל ועקיבא – ריאיון דרעי
צילום: מיכאל ועקיבא – ריאיון דרעי

יו"ר ש"ס השר אריה דרעי אמר היום (רביעי) באירוע בכנסת לזכרו של הרב עובדיה יוסף, מי שהיה מנהיגה הרוחני ונשיא מועצת חכמי התורה של המפלגה מאז הקמתה, אמר כי "אין לי ספק שהרב עובדיה היה הראשון שזועק בשער שצריך לשמור על ההנחיות בתקופת הקורונה וקורא לשמוע לגורמים הרפואיים - ואם צריך לסגור בתי כנסת אז לסגור".

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נשא דברים גם הוא, ואמר "אין לי ספק שהרב עובדיה היה מתייצב היום עם הצורך לשמור על החיים - שזה הדבר החשוב ביותר".

שר הפנים דרעי התייחס למצב האזרחי סביב הגבלות קורונה, הפרתן ואכיפתן, ואמר: "אני בטוח שהרב היה מוביל את העם לאחדות אבל גם היה אומר למנהיגים שצריך לדאוג לחלשים דווקא בתקופה הזו. חייבים להבין שגם בתקופה של ההגבלות צריך לבדוק איך לדאוג שקול התורה לא ייפסק, וגם על זה מרן היה עומד".

שר הביטחון ויו"ר כחול לבן, בני גנץ, התייחס לנושא גם הוא ואמר: "צריכה להיות פה משמעת ציבורית ולצד זה צריך למצוא גם את הדרך ללימוד התורה. הקורונה תישאר איתנו הרבה זמן אבל אנחנו נתגבר עליה. יימצא חיסון, נקטע את שרשראות ההדבקה וזה יחלוף בסוף. השאלה הגדולה היא איך אנחנו נישאר אחד עם השני למרות שאנחנו רבים אחד עם השני. החיים המשותפים צריכים להיות נר לרגלנו כשאנחנו מסתכלים על המורשת של הרב עובדיה".

ח"כ יעקב ליצמן מראשי יהדות התורה מתח ביקורת על אופן הצגת המגזר החרדי בכל הנוגע להפרת ההנחיות: "התקשורת מעוותת את מה שקורה ביהדות החרדית ויש התקפות לא צודקות בכלי התקשורת. רק אתמול ראינו את ההבדל בין הפגנה של חרדים שנערכה בערד לבין איך שנראית הפגנה בבלפור".

יו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני אמר בתחילת השבוע לראש הממשלה כי תלמודי התורה ימשיכו לפעול בניגוד להנחיות, בהוראת הרב חיים קניבסקי: "אנו מאמינים שלא תצא תקלה תחת ידו של גדול הדור. נבחנת האפשרות למציאת מתווה מוסכם של צמצום מספר הילדים בכיתות ולימוד במרחבים גדולים ומרווחים".

הפופולריים