איזנקוט: "אין מקום להשתלחות ורצון להרס המערכות המשפטיות והמשטרתיות"

איזנקוט: אין מקום להשתלחות במערכת המשפט

בכנס של המכון למדיניות ואסטרטגיה קשר הרמטכ"ל לשעבר בין הפגיעה במשטרה ובסמכויותיה לבין האופן בו הציבור מתנהל והוסיף: "הבעיה העיקרית היא אובדן אמון הציבור בחודשים האחרונים. זו בעיני הפגיעה הגדולה ביותר"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גדי איזנקוט
צילום: פלאש 90

הרמטכ"ל לשעבר גדי איזנקוט: "אנחנו במשבר עמוק שצריך להתעשת ולטפל בו בצורה הרבה יותר רצינית". איזנקוט אמר את הדברים היום (חמישי) בכנס של המכון למדיניות ואסטרטגיה במרכז הבין תחומי הרצליה ומתח קו מקשר בין ההשתלחות נגד מערכות אכיפת החוק לבין האופן שבו הציבור מתנהל: "הבעיה העיקרית היא אובדן אמון הציבור בחודשים האחרונים. זו בעיני הפגיעה הגדולה ביותר. הפגיעה במשטרה ובסמכויות שלה באה לידי ביטוי באופן שבו הציבור מתנהל. זה שילוב של היעדר אסטרטגיה ברורה, היעדר מסרים ברורים ומנהיגות שאינה מעוררת השראה. תפקיד של הנהגה זה לספק תקווה וחזון".

"אפשר למתוח ביקורת על כל הגופים במדינת ישראל. גם על בתי המשפט, המשטרה וצה"ל", אמר איזנקוט. "אף אחד לא חסין מביקורת, אבל אין מקום להשתלחות ורצון להרס המערכות המשפטיות והמשטרתיות. צריך להבין את הקשר בין ההשתלחות כלפי אותם גופים בלילה לבין חוסר היכולת של אותם גופים לאכוף את המגבלות בבוקר", פירט.

דבריו של איזנקוט נאמרו על רקע העליה בתחלואת קורונה, שהיום עומדת על אבחון של כמעט 4,000 חולים ליום. לצד השתלחויות ודרישות להקמת ועדות חקירה מצד בכירי מפלגת הליכוד, בנוגע לתפקוד ראשי מערכות אכיפת החוק - המשטרה, הפרקליטות ומערכת המשפט.

הפופולריים