השגריר ארדן בתלונה רשמית למועצת הביטחון: התקפות חיזבאללה יובילו להסלמה

ארדן למועצת הביטחון: חיזבאללה מוביל להסלמה

לאחר הירי לעבר כוח צה"ל בגבול הצפון, שגריר ישראל באו"ם דרש מהמועצה לנקוט מיד צעדים מול ממשלת לבנון וכוח יוניפי"ל • התקדמות בשיחות בין ארה"ב לצרפת בדבר מתן סמכויות נוספות לכוח יוניפי"ל
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ארדן
צילום: אוליבר פיטוסיף פלאש 90

ישראל התלוננה בפני מועצת הביטחון של האו"ם על התקפות הטרור של חיזבאללה, ומזהירה כי הן עלולות לדרדר את האזור להסלמה. שגריר ישראל באו"ם גלעד ארדן העביר הבוקר (חמישי) תלונה חריפה למועצה ודרש ממנה לנקוט מיד צעדים מול ממשלת לבנון וכוח יוניפי"ל, זאת לאחר הירי לעבר כוחות צה"ל בגבול הצפון בלילה שביום שלישי. 

ארדן צירף לתלונה צילום אוויר של האזור ממנו ניסה חיזבאללה לעשות את הפיגוע שלשום, בין שתי עמדות של כוח האו"ם. לדבריו הצילום ממחיש את אוזלת היד של כוח יוניפי"ל שאינו מממש את ייעודו. "המתקפה האחרונה לעבר כוחות צה"ל, לצד התעצמות חיזבאללה ופעילותו בדרום לבנון, מגדילות את הסיכוי להסלמה בגבול הצפון וזו עלולה להוביל להשלכות קשות כנגד לבנון והאזור כולו", אמר השגריר.

בתוך כך, חלה התקדמות בדיונים על מנדט יוניפי"ל בין צרפת לארצות הברית, בדבר מתן סמכויות לכוח כדי לאפשר לו גישה לאתרים שבעבר לא היה יכול להגיע אליהם. כך אומרים הבוקר לכאן חדשות גורמים המעורים בפרטי הדיונים. עד כה צרפת סירבה לתת לכוח השלום של האו"ם בלבנון יותר סמכויות.

אותם גורמים ששוחחו עם כאן חדשות מדגישים כי עדיין לא הושגה הסכמה בין הצדדים – אך השיחות נמשכות כל הזמן במטרה להביא להסכמה עוד השבוע. אם לא יושגו הסכמות השבוע, יימשכו הדיונים עד ל-31 באוגוסט, יומו האחרון של המנדט.

בצה"ל אומרים כי לא מן הנמנע שחיזבאללה ישוב וינסה לתקוף בנקמה על מותו של פעיל הארגון בתקיפה בסוריה המיוחסת לישראל. גורמים בצבא אמרו לכאן חדשות כי צה"ל עוקב בדריכות אחר פעילותו של ארגון הטרור הלבנוני. הם ציינו כי הצבא יגיב על ירי הצלף שלשום בפעילות התקפית חריגה, והזהירו כי התגובה על התקפה נוספת עלולה להיות חריפה יותר.

אמש התייחס דובר צה"ל, תא"ל הדי זילברמן, לתקרית שאירעה שלשום. בריאיון לכאן חדשות אמר תא"ל זילברמן כי "אנחנו נמצאים במערכה, הכוחות דרוכים. מה שחשוב לנו בשבוע האחרון של אוגוסט זה להמשיך את שגרת החיים של תושבי הצפון ככל הניתן. אנחנו קמים בבוקר על מדים כדי להיות מוכנים ככל שיידרש".

 

הפופולריים