נתניהו: "לא צריך בחירות - צריך תקציב עכשיו"

נתניהו: "לא צריך בחירות - צריך תקציב עכשיו"
ראש הממשלה אמר את הדברים בביקור שקיים במפעל בבית שמש. במענה לשאלת כאן חדשות אם יש הסכמות עם כחול לבן בנושא: "מקווה שנוכל להציג תקציב כבר בימים הקרובים. כלכלת ישראל משוועת לזה, אזרחי ישראל משוועת לזה ופתיחת שנת הלימודים זקוקה לזה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רה"מ בנימין נתניהו ושר האוצר ישראל כ"ץ ביקרו במפעל "גילרו" בבית שמש, 12.08.20
צילום:

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר ישראל כ"ץ ביקרו היום (רביעי) במפעל "גילרו" בבית שמש והתייחס למשבר סביב סוגיית תקציב המדינה, אם להעביר חד-שנתי או דו-שנתי, ואמר: "אני מקווה שנוכל להעביר תקציב בהקדם – לא צריך בחירות".


במענה לשאלת כאן חדשות אם יש הסכמה בעניין התקציב, השיב נתניהו: "מקווה מאוד שנוכל להציג תקציב כבר בימים הקרובים. כלכלת ישראל משוועת לזה, אזרחי ישראל משוועת לזה ופתיחת שנת הלימודים זקוקה לזה – אחרת אין לנו צהרונים ודברים אחרים שנחוצים לפתיחת שנת הלימודים. גם העסקים משוועים לזה".

מנגד, סירב ראש הממשלה להתייחס לשאלה מה דעתו על החלטת בני גנץ כי חברי סיעתו כחול לבן עדרו מההצבעה על החוק של יש עתיד שמונע כהונת ראש ממשלה תחת כתבי אישום, ובחר רק לאחל רפואה שלמה לגנץ שעבר ניתוח בגבו בבית החולים שיבא בתל השומר.

בתוך כך, שירות התעסוקה פרסם הבוקר נתונים, ולפיהם מאתמול ועד הבוקר התקבלו 4,161 דיווחים על חזרה לעבודה, ומנגד נרשמו 2,575 דורשי עבודה חדשים. שיעור האבטלה הוא 21.5%.

במליאת הכנסת מתקיים דיון בקריאה טרומית בהצעת החוק של צבי האוזר מסיעת דרך ארץ לדחות במאה ימים את המועד האחרון לאישור תקציב המדינה. האזור אמר הבוקר לכאן רשת ב כי אם תאושר ההצעה, זה יהיה סימן חיובי וצעד ראשון למנוע בחירות.

בהצגת החוק אמר האוזר: "רק לפני 88 ימים עמדנו כאן כולנו והתחייבנו לשים את המחלוקות בצד ולעבוד ביחד למול מגיפה ואתגר שמעולם לא התמודדנו מולו. ואני שואל את כולם האם השתנו הדברים והאם אותם אתגרים כבר לא עומדים לפנינו? האם חלילה שיקרנו את הציבור? הבטחנו לציבור והוא שואל אותנו היום לאן נעלמו ההבטחות שלנו. הנחתי כאן הצעת חוק שמאפשרת להגיד לציבור – כן, אנחנו ממשיכים". סגן שר במשרד האוצר, איציק כהן מש"ס, אמר במליאה: "יש פה בכנסת סוכני אנרכיה שרוצים לגרור את ישראל לעוד מערכת בחירות ועוד מערכת בחירות".

יו"ר האופוזיציה יאיר לפיד התייחס להצעת החוק, וכתב בטוויטר: "לדחות את התקציב בזמן משבר לאומי חמור זה לא רק טירוף מערכות, זה גם חוסר אחריות לאומי גמור וסמל לכישלון מהדהד של הממשלה. בקיצור, כל מה שאתה מצפה מהממשלה הזו".

בריאיון לרן בנימיני בכאן רשת ב אמר השר זאב אלקין מהליכוד כי האופציה ללכת לבחירות צריכה להיות האופציה האחרונה, ויש למצוא פשרה בעניין התקציב. על הטענה שהליכוד אינו מקיים את ההסכם הקואליציוני בעניין התקציב, אמר אלקין כי גם כחול לבן לא מקיימים סעיפים בהסכם.

בנושא אחר, ראש הממשלה התייחס לאיומים שקיבלו הוא ובני משפחתו, ולחילופי הדברים שלו עם היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בנושא: "אתמול פורסם עוד פוסט, אחרי הפוסט המפחיד שקר לאונס של רעייתי, ולא שמעתם על זה שום גינוי של מנהיגי ומנהיגות אופוזיציה וארגוני הנשים חוץ מאחת – אף אחד. בנוסף אתמול התפרסמה תמונה שלה עם רובה קלצ'ניקוב על המצח. גם על זה לא שמעתי גינוי. שמעתי שיש חקירות, אבל עוד לא הייתה העמדה לדין של אף אחד. אבל כשצריך לעשות דברים אחרים שנוגעים לאנשים מסוימים ראיתי שהמהירות גבוהה – אני מצפה לטיפול שוויוני באיומים לרצח של ראש ממשלה ובני משפחתו, מצפה לאותו טיפל שהם נותנים לאנשי ציבור אחרים"

הפופולריים