ברשימה המשותפת נזפו ברע"מ על ההתבטאויות נגד טיפולי המרה

ח"כים ערבים נזפו ברע"ם על ביטויים נגד להט"ב
נציגי המפלגות הערביות ביקרו את חברי רע"מ, על אמירות שהשמיעו בתקשורת ברקע ההצבעה על חוק איסור טיפול המרה בכנסת
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפגנה בת"א למען זכויות להט"ב, בשנה שעברה
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

נציגי המפלגות ברשימה המשותפת נזפו היום (שלישי) בחברי רע"מ, על ההתבטאויות שהשמיעו בתקשורת ברקע אישור החוק האוסר על טיפולי המרה בקריאה טרומית. בתחילת השבוע הסביר חבר הכנסת מטעם רע"מ, וליד טאהא, בריאיון לכאן רשת ב כי החברה הערבית ברובה המכריע מתנגדת לחוקים האלה, והוסיף: "תופעה של הומואים כמעט איננה קיימת בחברה הערבית. אם היא קיימת, היא בממדים מעטים מאוד".

האזינו לריאיון עם וליד טאהא בכאן רשת ב

טאהא טען כי "הנושא איננו נמצא בדיון בחברה הערבית. אינני מכיר תופעות של טיפולים או היעדר טיפולים. אם זה קיים זה בממדים מאוד קטנים ואלה שסובלים ממנו לא ממהרים להזדהות". עוד הוסיף חבר הכנסת: "בחברה הערבית מתנגדים לזה שכאילו זה דבר לגיטימי וגלוי. כל מיני נטיות שאינן מתיישרות עם הבריאה. אלוהים ברא את האנושות לפי זכר ונקבה וזה המצב התקין". 

ביום שבת פורסם בכאן חדשות כי פייסבוק הסירה פוסט שפירסם יושב ראש רע"מ, חבר הכנסת מנסור עבאס, לאחר שנטען כי הפוסט כלל דברי שנאה נגד קהילת הלהט"ב. מנסור, איש התנועה האיסלאמית, אמר בתגובה כי אין זה חדש שיש מי שסבורים שהפסוקים שציטט מהקוראן הם דברי שנאה.

מנגד, יושב ראש הרשימה המשותפת, איימן עודה, המשיך להגן על החלטתו לתמוך בחוק האוסר טיפולי המרה, למרות הסערה בחברה הערבית בנושא: בראיון לערוץ "מכאן" בשפה הערבית אמר עודה כי כל המחקרים מוכיחים שטיפולי המרה לשינוי נטיות מיניות, שכוללים בין השאר תרופות ואף מכות חשמל, הגורמים לתופעות של דכאון ועלולים להוביל להתאבדות.

עודה הוסיף כי בטרם הצביע על החוק השבוע שוחח עם עשרות פסיכולוגים ערבים, ושמע מהם אזהרות כי הטיפולים האלה הם בלתי אנושיים ובלתי מקצועיים, ואין להם שום השפעה על הנטיה המינית. לשאלה אם יש איומים ישירים על חייו בעקבות עמדתו בעניין הלהט"ב, אמר עודה כי בתוך עמו הוא חי וכי גם מי שתוקף אותו ומתנגד לדעותיו, הוא בן עמו. 

הפופולריים