לאחר המשבר: כחול לבן והמפלגות החרדיות התפייסו

לאחר המשבר: כחול לבן והמפלגות החרדיות התפייסו

החרדים הודיעו כי יגנזו את הצעות החוק השנויות במחלוקות שהתכוונו לעלות - פסקת ההתגברות וחוק איסור הכנסת חמץ לבתי חולים בפסח - לאחר שבכחול לבן הצביעו בעד החוק האוסר על טיפולי המרה • במפלגות החרדיות חוששים שנתניהו רוצה לצאת לבחירות
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אריה דרעי, בני גנץ וגבי אשכנזי
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

העימות בקואליציה על חוק טיפולי ההמרה: יו"ר דגל התורה משה גפני ניהל פגישה עם שר המשפטים אבי ניסנקורן, שבה יושרו ההדורים בין כחול לבן לחרדים. אתמול (חמישי) פורסם ב"חדשות הערב" כי החרדים הבטיחו שיגנזו את הצעות החוק שהם התכוונו לעלות בשבוע הבא - פסקת ההתגברות וחוק איסור הכנסת חמץ לבתי חולים בפסח. אם ההצעות היו עלות להצבעה, הן היו מערערות עוד יותר את יציבותה של הקואליציה. 

על אף שנראה כי המשבר עם כחול לבן חלף, ביהדות התורה חוששים שראש הממשלה בנימין נתניהו מעוניין לצאת לבחירות נוספות. בשיחה שקיים גפני עם נתניהו לא הובהר האם ראש הממשלה מתכוון להעביר את התקציב בחודש הבא, או לצאת לבחירות. 

לאחר שביום רביעי הצביעו בכחול לבן בעד הצעת החוק לאיסור טיפולי המרה, שעברה בקריאה טרומית בכנסת, נוצרה מהומה בקואליציה. גורמים במפלגות החרדיות איימו בהפסקת שיתוף הפעולה עם כחול לבן, שהצביעה בניגוד לעמדת הקואליציה בנושא. החרדים אף התכוונו להעלות הצעות חוק דתיות שיערערו את היציבות. 

בתגובה, גורמים בכחול לבן העבירו מסרים לפיהם אין בכוונתם להמשיך ולקדם בנמרצות את החוק בקריאות הבאות בכנסת. זאת, מתוך הבנה שהמשך הפרת המשמעת הקואליציונית בהצבעות הבאות של החוק עשויה לפרק סופית את הקואליציה, ולייצר קרע בלתי ניתן לאיחוי מול החרדים. 

הפופולריים