"לא מתאים לתפקיד": מנדלבליט מבקר את מינוי דן אלדד

"לא מתאים": מנדלבליט מבקר את מינוי דן אלדד

היועמ"ש טען כי אלדד ידע שהוא חושב שאינו מתאים לתפקיד – ובכל זאת הסכים למינוי • שופט השלום בדימוס פיינשטיין אמר כי על פי החוק ליועץ המשפטי אין מעמד בהליך המינוי
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אמיר אוחנה, דן אלדד ואביחי מנדלבליט
צילום: צילום: פלאש 90

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, מותח ביקורת על עורך הדין דן אלדד, מנהל המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, על שהסכים להצעתו של שר המשפטים אמיר אוחנה למנותו לממלא מקום פרקליט המדינה. כך פורסם הבוקר (חמישי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב.

היועץ המשפטי לממשלה אומר כי אלדד לא מתאים לתפקיד ואף שהוא ידע כי זו דעתו הוא קיבל על עצמו את התפקיד. אתמול כתב היועץ מנדלבליט לחברי הנהלת פרקליטות המדינה כי צר לו שאלדד בחר לפעול כפי שפעל והוסיף כי אלדד שגה בכך שהסכים בנסיבות הקיימות לקבל על עצמו את התפקיד. עם זאת היועץ החליט כי לעת הזאת כדי לא לגרום פגיעה נוספת בעבודת הפרקליטות הוא לא יעמוד על התנגדותו למינוי.

בתוך כך, אמש הכריז שר המשפטים אמיר אוחנה כי יביא לאישור הממשלה ביום ראשון הצעת החלטה להקמת ועדת בדיקה ממשלתית בעניין המחלקה לחקירות שוטרים. במשרד המשפטים צפויים להצביע על בעיתיות בהקמת הוועדה –  כשלושה שבועות לפני הבחירות.

על פי הצעת השר אוחנה, בראשות הוועדה יעמוד שופט השלום בדימוס הרן פיינשטיין. השבוע בראיון לאיילה חסון הביע השופט פיינשטיין פליאה על התנגדות מנדלבליט למינויו הזמני של דן אלדד. השופט הרן אמר כי על פי החוק ליועץ המשפטי אין מעמד בהליך המינוי, והביע תקווה שהוא לא יפנה לבג"ץ נגד המינוי.

לאראל סגל הוא אמר בראיון כי בוודאי שכתב האישום שהוגש נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו הוגש שלא בתום לב משום שיש אפליה בדרך שהפרקליטות פועלת. למשל, שלא עושים כלום עם חברים ברשימה המשותפת "שמזדהים עם האויב ועם רוצחים ולא עושים נגדם כלום. אז למה שם כן ופה לא".

בעבר גם מתח השופט בדימוס הרן ביקורת על החלטת מנדלבליט לפרסם לציבור את כתב החשדות נגד ראש הממשלה לפני שערך לו שימוע, והוא אמר שזו טעות נוראית. לדבריו זה ליקוי מאורות ברמה הכי גבוהה שיש.

הרן גם תקף בעבר את החלטת ועדת ההיתרים שלא לאשר לנתניהו לקבל כסף מבן משפחה לסיוע בהוצאות המשפטיות שלו, קרא לשינוי שיטת מינוי השופטים, ותהה מדוע השימוע לנתניהו לא יכול להיערך בשידור חי.

הפופולריים