בכירים בימין: חיבור בשמאל יקדם באופן משמעותי חיבור אצלנו

בכירים בימין: חיבור בשמאל יקדם חיבור אצלנו

בימין מעריכים שבכחול לבן ינסו לקחת מנדטים ממפלגת השמאל המאוחדת, אם תקום, ובתגובה גם בליכוד ינסו לקחת מנדטים ממפלגות הימין • שמולי: "מדובר בחיבור טכני, לא חתונה קתולית. אני לא אהפוך מחר לחבר מרצ"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עמיר פרץ וניצן הורוביץ
צילום: צילום: פלאש 90

בכירים במפלגות הימין טוענים שחיבור בין מפלגות העבודה ומרצ צפוי לקדם באופן משמעותי חיבורים בין מפלגות הימין, כך דווח הבוקר (ראשון) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. לדברי הבכירים, הסיבה לכך קשורה בזה שבימין מעריכים שבכחול לבן ינסו לשתות מנדטים ממפלגת השמאל המאוחדת, מאחר שסכנת אחוז החסימה תרד מהפרק. בתגובה גם בליכוד ינסו לקחת מנדטים ממפלגות הימין.

להערכת הבכירים אם בימין לא יתאחדו, תהיה סכנה ממשית לשתי מפלגות הימין ליפול מתחת לאחוז החסימה. המועד האחרון לכל המפלגות להודיע על חיבורים הוא יום רביעי. יו"ר העבודה עמיר פרץ ויו"ר מרצ ניצן הורוביץ צפויים להיפגש היום ולדון באפשרות של חיבור.

בשעה 17:00 תתקיים ישיבת סיעה במפלגת העבודה, שאמורה לדון גם כן בחיבור. חבר הכנסת איציק שמולי הוא שמוביל את הקריאה לאיחוד, לצידו הצטרף חבר הכנסת עמר בר לב. אנשים מתוך המפלגה, מהוועידה, חברי כנסת ושרים לשעבר בעבודה - כולם לוחצים על פרץ להתאחד. 

חבר הכנסת איציק שמולי אמר בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב, שהליכה לבחירות ללא איחוד היא הימור מסוכן: "אין יתרון להליכה בנפרד של מפלגת העבודה, 150 אלף קולות ילכו לפח". שמולי ציין כי מדובר בחיבור טכני בלבד: "זו לא חתונה קתולית. אני לא אהפוך מחר לחבר מרץ ותמר זנדברג לא הולכת להיות חברת העבודה. אם לא נעשה מהלך טכני, אחת מהמפלגות עלולה להימחק, הדבר עלול לחסל את הסיכוי של גנץ להיות ראש ממשלה". 

שמולי: "גם אני לא משתגע מהאפשרות להישאר ברכב שדוהר לתוך תהום, אבל אעשה כל מה שאני יכול כדי לשכנע את החברים שלי"

על השאלה האם יישאר במפלגת העבודה, גם המקרה שלא יהיה איחוד הוסיף כי "אני לא מאמין בלדבר בשפה של אולטימטומים בימים של הכרעה. גם אני לא משתגע מהאפשרות להישאר ברכב שדוהר לתוך תהום, אבל אעשה כל מה שאני יכול כדי לשכנע את החברים שלי. אם זה לא יקרה, אז כל אחד יצטרך לשקול את שיקוליו".

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ איציק שמולי

שמולי התייחס לסירובו של יו"ר מפלגתו להתאחד: "אני מכבד את הרצון של עמיר להתנחל בלבבות של הרבה אנשים שלא הצביעו זמן רב למפלגת העבודה. אבל ההצלחה של המשימה הזו הייתה די חלקית בבחירות האחרונות".

גם חבר הכנסת לשעבר ממפלגת העבודה איתן כבל, התייחס הבוקר לאפשרות של חיבור עם מרצ בכאן רשת ב: "חייבים ללכת למהלך כזה, אין ברירה. שתי המפלגות עלולות למצוא עצמן מחוץ לכנסת". כבל ציין כי חייב לבצע מהלך אסטרטגי שיציל את גוש השמאל: "בפעם הקודמת שכנעתי אנשים להצביע עבודה רק כדי שהמפלגה לא תיעלם". 

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ לשעבר איתן כבל

הפופולריים