הסכמה זמנית בכנסת: ועדת חוץ וביטחון לכחול לבן, הוועדה המסדרת לליכוד

הליכוד וכחול לבן הסכימו זמנית על ועדות הכנסת

ועדת הכספים תישאר בידי יהדות התורה וח"כ משה גפני. מדובר בסיכום עד אשר תורכב קואליציה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מליאת הכנסת
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בין הליכוד לכחול לבן הושגה היום (רביעי) הסכמה זמנית על חלוקת הוועדות של הכנסת, עד אשר תוקם קואליציה. שתי המפלגות הגדולות סיכמו כי ועדת הכספים תישאר בידי יהדות התורה, ובראשה ימשיך לעמוד ח"כ משה גפני, ועדת החוץ והביטחון תוחזק על ידי נציג מכחול לבן, והוועדה המסדרת תהיה בידי הליכוד - לאור העובדה שבנימין נתניהו קיבל ראשון את המנדט להרכיב ממשלה. מחר תושבע הכנסת ה-22.

ראש הממשלה כינס היום פגישה עם ראשי סיעות מפלגות הימין. יו"ר ימינה איילת שקד אמרה לפני הפגישה: "בלוק הימין יצוק כמו בטון". הסיבה לפגישה - נתניהו רוצה לקבל מראשי הסיעות גיבוי בהחלטה להחזיר את המנדט להרכבת הממשלה לנשיא.

אמש הודיעה מפלגת כחול לבן כי לא תתקיים היום הפגישה שתוכננה בין גנץ לנתניהו. גורמים במפלגה אומרים שמבחינתם הפגישה לא בוטלה אלא נדחתה בכמה ימים, כדי לא להקל על נתניהו לדחוק את נושא השימוע מהכותרות באמצעות קיום הפגישה היום.

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן הודיע היום כי אם עד יום הכיפורים לא תהיה פריצת דרך במשא ומתן בין הליכוד לכחול לבן, ישראל ביתנו תניח הצעה משלה לשתי הסיעות. את הדברים אמר ליברמן בפגישה של המטה המצומצם של מפלגתו, שהתכנס לדון במצב בפוליטי.

הפופולריים