ליברמן: בלתי נסבל שסמוטריץ׳ חבר קבינט

ליברמן: בלתי נסבל שסמוטריץ׳ חבר קבינט
יו"ר ישראל ביתנו המשיך לתקוף את נתניהו באירוע שבת תרבות בשוהם: "אם לא יהיו לו 61 המלצות אחרי סבב פגישות אצל הנשיא, ברור שלמחרת היום הוא יוחלף" • על המצב הביטחוני הוסיף - "מה שקורה בעזה עכשיו גלש ליהודה ושומרון, אחר כך תהיה חזית נוספת"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אביגדור ליברמן, אוגוסט 2019
צילום: צילום: תומר נויברג, פלאש 90

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן תקף היום (שבת) את יו"ר האיחוד הלאומי ושר התחבורה בצלאל סמוטריץ': "בלתי נסבל שהוא ממשיך להיות חבר קבינט". את הדברים אמר באירוע שבת תרבות בשוהם על רקע ההסלמה במצב הביטחוני - "מה שקורה בעזה עכשיו גלש ליהודה ושומרון, אחר כך תהיה חזית נוספת". יו"ר ישראל ביתנו תקף גם את ראש הממשלה בנימין נתניהו - "תמיד הייתה אופציה להעביר שרביט למישהו אחר, והוא העדיף לפזר את הכנסת".

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

ליברמן ציין כי בעיניו יש מועמדים אחרים בליכוד שראויים להחליף את נתניהו "אם לא יהיו לו 61 המלצות אחרי סבב פגישות אצל הנשיא, ברור שלמחרת היום הוא יוחלף". יו"ר ישראל ביתנו התייחס להסכם העודפים עם כחול לבן, עליו חתם השבוע: "נתניהו כמעט חתם עם אבי גבאי על הקמת ממשלה עם הערבים וזה בסדר. אבל כשאנחנו חתמנו הסכם עודפים - זה לא מתקבל על הדעת".

על הגירעין בקופת המדינה הוסיף כי "הגענו לגירעון שהוא כפליים מהיעד שאישרה הממשלה", ליברמן ציין כי השאלה הגדולה היא מאיפה יקוצצו התקציבים "הגענו למציאות לא נורמלית. על כל מעונות היום 20 מפקחות, על כל אתרי הבניה 30 מפקחים, ויש 20 אלף משגיחי כשרות". 

למרות מצבו הטוב בסקרים, הוא מקפיד שלא להראות נרגש מדי: "אני לא רואה סקרים ביום שישי כי אשתי דוסית לחלוטין ואנחנו בשישי בערב עושים קידוש, וקוראים פרשת השבוע" סיפר. על ההתקפות של יאיר נתניהו כלפיו השיב "לא מתעסק עם ילדים, ולא עם בני משפחה". 

יעלון על נתניהו: "מוכן לשרוף את המדינה כדי להינצל" 

מספר 3 בכחול לבן משה יעלון התייחס לחפרפרת במפלגתו וטען כי מדובר בספין. באירוע שבת תרבות בבאר שבע אמר יעלון כי נתניהו הוא שמלבה את השמועות על מדליף: "הוא יודע שאם ניבחר תוקם ועדת חקירה על פרשת הצוללות, ומשם זה יעבור למשטרה. הוא מוכן לשרוף את המדינה כדי להינצל". שר הביטחון לשעבר סירב לענות על השאלה אם בכחול לבן יסכימו לרוטציה כשנתניהו שני.

יעלון בשבת תרבות בבאר שבע, צילום: עיריית באר שבע

חבר הכנסת עפר שלח מכחול לבן אמר בשבת תרבות בחדרה כי החרדים יעשו הכל על מנת שנתניהו יהיה ראש ממשלה: "אבל ביום שאחרי הם יבואו לדבר איתנו ואנחנו נדבר איתם". שלח הוסיף כי במפלגתו לא פוסלים ישיבה עם החרדים בממשלה. 

בחירות 2019 – בואו להכיר את המפלגות, המועמדים וכמה עובדות שלא ידעתם

חבר הכנסת דוד ביטן מהליכוד תקף את כחול לבן באירוע שבת תרבות בחדרה: "הם פאטה מורגנה. לא עושים כלום ויושבים על 35 מנדטים. הם מחזיקים את המפלגה שלהם על 'אנטי ביבי' וברגע שהוא ייבחר שוב הם יתפרקו על בטוח". ביטן התייחס לפרסומים השבוע, לאחר שראש הרשימה המשותפת איימן עודה הביע את הסכמתו לישיבה בקואליציית מרכז-שמאל. חבר הכנסת מהליכוד העריך כי כחול לבן תחבור לחלק מחברי הרשימה המשותפת - "השבוע היה ניסוי, זו רשימה של ארבע מפלגות, הם יכולים להתפצל מבל"ד".  


דוד ביטן, צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

הפופולריים