בתום פגישה עם נתניהו: סמוטריץ' לא פוטר מן הממשלה

סמוטריץ' לא פוטר מן הממשלה
ראש הממשלה החליט שלא לפטר את שר התחבורה, על אף המתקפות החריפות מצדו. מטעם סמוטריץ' נמסר כי הוא צפוי להגיב על הדברים בהמשך הערב
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בצלאל סמוטריץ'
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שר התחבורה מהימין המאוחד בצלאל סמוטריץ' לא פוטר מהממשלה, כך הוחלט בתום פגישה בינו לבין ראש הממשלה בנימין נתניהו. ההחלטה כי סמוטריץ' יישאר בתפקידו התקבלה על אף המתקפות החריפות מצדו נגד נתניהו. מהצדדים לא נמסרו פרטים נוספים אודות הפגישה, אך שר התחבורה צפוי להגיב על הדברים בהמשך הערב.


מוקדם יותר היום חברי כנסת מהליכוד המליצו שלא לפטר את סמוטריץ', אלא רק להדיחו מהקבינט. לצד זאת, שרים בליכוד לא פסלו את הפיטורים ואמרו כי "סמוטריץ' עבר כל גבול - אם לא ישתנה כלום, ראש הממשלה יפטר אותו".

בכירים בימין המאוחד אמרו היום כי הם לא מאמינים לאיומים מצד נתניהו. "לא מאמינים שנתניהו יפטר את סמוטריץ' וילך עד הסוף. זה נראה יותר כמו ניסיון הפחדה מצד נתניהו והליכוד", אמרו ברשימה. סמוטריץ' אמר בשיחה פרטית: "אני עובד כרגיל. יש מדינה לנהל".

הסערה הפוליטית החלה בעקבות מתקפה של סמוטריץ' על רקע החלטת בית המשפט לבטל אירוע בהפרדה בין נשים וגברים בעפולה. שר התחבורה כתב בפוסט בפייסבוק: "ראש ממשלה חלש שמאה אחוז מהטרלול הזה מתרחש במשמרת שלו. אפס מנהיגות. אפס משילות. דינה זילבר היא ראש הממשלה האמיתי". 

האזינו לריאיון עם בצלאל סמוטריץ' בכאן רשת ב

סמוטריץ' המשיך בקו התקיף גם בריאיון לתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב והאשים את נתניהו בהחלטה. לדבריו, ראש הממשלה מתגאה שהוא בולם כל תיקון במערכת המשפט. לכן הוא נושא באחריות. "אי אפשר לתת את הקרדיט לכל מה שטוב פה לנתניהו. יש לי התבטאויות קשות שמראות שלא באתי לשחק", אמר. 

הפופולריים