בצלאל סמוטריץ' ובנימין נתניהו
צילום: פלאש 90

נתניהו זימן את סמוטריץ' לפגישה; בקואליציה הציעו לרה"מ להדיחו רק מהקבינט

שרים בליכוד לא פסלו את הפיטורין ואמרו כי "סמוטריץ' עבר כל גבול - אם לא ישתנה כלום, ראש הממשלה יפטר אותו". סמוטריץ' בשיחה פרטית על האפשרות שיפוטר: "אני עובד כרגיל. יש מדינה לנהל"
זאב קם
12 באוגוסט 2019
15:59

על רקע ההתקפות של שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, זימן היום (שני) ראש הממשלה את השר לפגישה במשרדו. על אף הפרסום לפיו נתניהו שוקל לפטר את שר התחבורה, חברי כנסת מהליכוד המליצו לא לפטר את סמוטריץ', אלא רק להדיחו מהקבינט. שרים בליכוד לא פסלו את הפיטורין ואמרו כי "סמוטריץ' עבר כל גבול - אם לא ישתנה כלום, ראש הממשלה יפטר אותו".

בתגובה לקריאה לפטר את השר, אמרו בכירים בימין המאוחד כי הם אינם מאמינים לאיומים. "לא מאמינים שנתניהו יפטר את סמוטריץ' וילך עד הסוף. זה נראה יותר כמו ניסיון הפחדה מצד נתניהו והליכוד", אמרו. סמוטריץ' אמר בשיחה פרטית על האפשרות שיפוטר - "אני עובד כרגיל. יש מדינה לנהל". שר הפנים אריה דרעי פנה לנתניהו וביקש שלא לפטר את סמוטריץ׳.


סמוטריץ' תקף אתמול את נתניהו, בעקבות החלטת בית המשפט לבטל אירוע בהפרדה בין נשים וגברים בעפולה, וכתב בפוסט בפייסבוק: "ראש ממשלה חלש שמאה אחוז מהטרלול הזה מתרחש במשמרת שלו. אפס מנהיגות. אפס משילות. דינה זילבר היא ראש הממשלה האמיתי". 

שר התחבורה המשיך בקו התקיף ובריאיון לתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב האשים את נתניהו בהחלטה. לדבריו, נתניהו מתגאה שהוא בולם כל תיקון במערכת המשפט. לכן הוא נושא באחריות. "אי אפשר לתת את הקרדיט לכל מה שטוב פה לנתניהו. יש לי התבטאויות קשות שמראות שלא באתי לשחק", אמר. 

האזינו לריאיון עם בצלאל סמוטריץ'