סקר כאן חדשות: השוויון בצמרת נמשך – ברק מתחת לאחוז החסימה

סקר: השוויון נמשך – ברק מתחת לאחוז החסימה

הליכוד וכחול לבן מובילות עם 30 מנדטים כל אחת. ישראל ביתנו מתחזקת ל-10 וממשיכה להיות לשון המאזניים של הבחירות. ברק מקבל רק 2.8%, אך יתחזק אם יהיה איחוד בשמאל
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בחירות 2019
צילום: -

הליכוד וכחול לבן שומרות על יציבות בצמרת ויקבלו כל אחת 30 מנדטים אם הבחירות היו נערכות היום, כך עולה מסקר כאן חדשות שפורסם הערב (ראשון) בחדשות הערב. זאת בדומה לסקר שנערך לפני כשבועיים. עם זאת, פחות מחודשיים לבחירות ישראל דמוקרטית של אהוד ברק נמצאת מתחת לאחוז החסימה, עם 2.8% מהמצביעים.


הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

ישראל ביתנו של אביגדור ליברמן והרשימה הערבית המשותפת עומדות כל אחת על עשרה מנדטים, עלייה של מנדט מהסקר הקודם. החיבור של אורלי לוי והעבודה מעלה אותה לשמונה מנדטים, אחד יותר מהסקר הקודם ושניים יותר מהבחירות לכנסת ה-21. כמו כן, הימין החדש מזנקת לשמונה מנדטים.

יהדות התורה נשארת יציבה עם שמונה מנדטים, ש"ס יורדת לשבעה. מרצ יורדת במנדט ביחס לסקר האחרון ועומדת על חמישה מנדטים, אחד יותר מבכנסת היוצאת. איחוד מפלגות הימין עם ארבעה מנדטים.

חלוקת המושבים לפי הגושים משאירה את ליברמן כלשון המאזניים של בחירות 2019 מועד ב'. גוש הימין ללא ליברמן מקבל 57 מושבים בסקר לעומת 53 מושבים של גוש השמאל, אם המפלגה הערבית המשותפת תמליץ על בני גנץ לראשות הממשלה. כך שליברמן עם 10 המנדטים שלו ממשיך להיות הגורם הקובע. 

בסקר נבדקה גם האפשרות של חיבורים בימין בשמאל בין ישראל דמוקרטית ומרצ ובין הימין החדש ואיחוד מפלגות הימין. במצב כזה כחול לבן היא המפלגה הגדולה ביותר עם 29 מנדטים ואחרי הליכוד עם 28. האיחוד בימין זוכה ל-12 מנדטים. ישראל ביתנו והרשימה הערבית המשותפת עם 10. מרצ וישראל דמוקרטית מתחזקות לתשעה מנדטים. יהדות התורה עם שמונה. העבודה וגשר נחלשות לשבע וש"ס עם שבעה מנדטים גם היא. 

הפופולריים