יו"ר הכנסת: "אשתדל להודיע עוד הערב על תאריך הבחירות לוועדה למינוי שופטים"

אוחנה: אשתדל להודיע הערב על תאריך הבחירות לוועדה

ברקע המתח בקואליציה ובאופוזיציה סביב בחירת הנציגים לוועדה למינוי שופטים, יו"ר הכנסת נערך להודיע בקרוב על מועד הבחירות לוועדה. גנץ: "זה לא יהיה תקדים אם גם המחנה הממלכתי תציג מועמד". דנון בישיבת הליכוד: "אם לקואליציה יהיה נציג אחד בוועדה הוא לא יכול להיות של בן גביר, יש גבול לסחטנות"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יו"ר הכנסת אמיר אוחנה
צילום: שריה דיאמנט, פלאש 90

בעוד המאבקים על נציגי הקואליציה והאופוזיציה בוועדה לבחירת שופטים, יו"ר הכנסת אמיר אוחנה הודיע היום (שני) כי "אשתדל להודיע עוד הערב על תאריך הבחירות לוועדה לבחירת שופטים". אם ימסור את ההודעה הערב הבחירות יתקיימו במליאה כבר ביום שני.

יו"ר המחנה הממלכתי בני גנץ, הצהיר בישיבת הסיעה כי הליך בחירת נציגי הכנסת לוועדה יהווה מבחן לקואליציה: "אם הקואליציה תבחר שני מועמדים או לא תביא את הנציגים להצבעה המשמעות היא שינוי כללי המשחק תוך כדי הידברות. במצב כזה – ההידברות תופסק, החברה תיקרע, והמדינה תיפגע". 

גנץ התייחס בדבריו לחוסר התיאום של לפיד שהציג את קארין אלהרר כמועמדת מפלגתו: "היו בעבר עוד סיעות מהאופוזיציה שהציגו מועמד משלהן, כך שזה לא יהיה תקדים אם נציג מועמד. סיעת המחנה הממלכתי היא סיעה שצריך לדבר איתה ולתאם איתה".

מנגד, גם בקואליציה נמשכת המתיחות בנושא. ח"כ דני דנון אמר בישיבת הסיעה של הליכוד: "הסיכומים במו"מ הקואליציוני, שהתנהלו באופן חובבני, לגבי נציג הקואליציה בוועדה לבחירת שופטים, היו על בסיס ההנחה שלקואליציה יהיו שני נציגים ח"כים בוועדה. כעת, אם הוחלט שלקואליציה יהיה נציג אחד בוועדה הוא לא יכול להיות של בן גביר. הנציג חייב להיות של הליכוד. יש גבול לסחטנות של בן גביר. הגיע הזמן שהליכוד יעמיד אותו במקום. צריך לבחור באחד מהחברים בסיעה שיושבים פה והציגו את מועמדותם". בישיבה הצהיר נתניהו הצהיר כי הרפורמה לא מתה, אך הוסיף כי יש מאמצים להגיע להסכמות.

מוקדם יותר היום, פורסם בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב כי אנשי יש עתיד הציבו אולטימטום לקואליציה לקביעת לוח זמנים מוגדר מראש ביחס להפעלת הוועדה לבחירת שופטים. במפלגתו של לפיד טענו כי הם אינם מסתפקים רק בבחירת נציגי הכנסת, שאמורה להתבצע ב-14 ביוני, אלא גם דורשים את הפעלת הוועדה בתוך שבועיים - אחרת השיחות בבית הנשיא לא יימשכו.

אחרי האולטימטום תקף גורם במחנה הממלכתי בחריפות את הדברים. "לפיד מנסה לרתום את הסוסים לפני העגלה ומסכן את המהלך הגדול שעבדנו עליו בבית הנשיא", אמר אותו הגורם והוסיף: "יושב ראש הכנסת טרם הכריז על מועד הבחירות והמועד האחרון להגשת מועמדות כפי שנדרש בכדי להבטיח את הסיכומים, אבל ללפיד היה חשוב 'לגנוב סוסים' ולהכריז על מועמדות מטעמו ללא תיאום עם שאר חברי האופוזיציה".

 

הפופולריים