עימות במליאה: לוין זעם על האופוזיציה, סער: "לך תתאשפז"

עימות במליאה: לוין זעם על האופוזיציה, סער: "לך תתאשפז"

שר המשפטים תקף את אנשי יש עתיד על שהעלו להצבעה את חוק השוויון: "לנו אסור לעשות כלום, אבל לכם מותר להביא חוק שבליבת הנושאים בבית הנשיא" • קודם לכן התבטא לוין נגד אנשי משרדו: ההסתה נגד חרדים לא מטרידה אתכם
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יריב לוין
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שר המשפטים יריב לוין תקף היום (רביעי) במליאת הכנסת בחריפות את האופוזיציה, לאחר שביש עתיד העלו להצבעה את חוק השוויון. "לנו אסור לעשות כלום כדי שלא תפרשו מהשיחות, אבל לכם מותר להביא חוק שהוא בליבת הנושאים בבית הנשיא", אמר לוין. "הציבור רואה עכשיו מי באמת בא לשיחות כדי להתגמש, ומי מתנהג כאילו המדינה שלו וכאילו הוא ניצח בבחירות. נתקן את המערכת המשפטית, לא מתרשמים מהאיומים המאפיונרים שלכם", הוסיף. חבר הכנסת גדעון סער מהמחנה הממלכתי סינן בתגובה לעבר לוין במהלך העימות: "לך תתאשפז".

הצעת החוק שהוגשה על ידי יש עתיד מבקשת לעגן את הזכות לשוויון בחוק יסוד כבוד האדם וחירותו, שהוא אחד מהנושאים עליהם נידונים הצדדים בבית הנשיא. ח"כ מאיר כהן, אחד מיוזמי החוק, ענה לדבריו של השר לוין: אתה מחפש אליבי כדי לפוצץ את השיחות. אז אני מוכן לבדוק אפשרות להשהות את ההצבעה על החוק לחודש ימים. אם זה מפריע להידברות אז אני דוחה את החוק בחודש. אולם למרות דבריו של כהן, נערכה ההצבעה על החוק - והוא נפל.

מוקדם יותר תקף השר לוין את אנשי משרדו וטען כי הם לא מגנים את ההסתה נגד החרדים. לדבריו של לוין במליאת הכנסת: הרבה מהניסיונות להניע את הציבור הרחב להתנגד לצעדים שאני מנסה לקדם במערכת המשפט נעשים באמצעות טענות ואמירות שהדברים יובילו להשתלטות של החרדים על המדינה. להסתה נגד החרדים יש ביטויים מילוליים קשים מאוד, וזה לא זוכה לשום גינוי. לצערי, התופעה הזו לא מטרידה את גורמי אכיפת החוק במשרדי.

הפופולריים