אחרי אמירת "אלה החיים", נתניהו מבהיר: "יובל קסטלמן הוא גיבור ישראל"

אחרי הסערה, נתניהו מבהיר: "יובל קסטלמן הוא גיבור ישראל"
נתניהו שוחח עם אביו של יובל קסטלמן בעקבות דבריו שעוררו סערה • יובל קסטלמן ניטרל את המחבל שביצע את הפיגוע בכניסה לירושלים בסוף השבוע האחרון ונורה למוות בידי חיילי מילואים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רה"מ בנימין נתניהו
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הוציא היום (ראשון) הבהרה לאחר שאמר אתמול בהצהרתו - "אלה החיים", ביחס לתקרית הירי ביובל קסטלמן שניטרל את הפיגוע בכניסה לירושלים: "יובל קסטלמן הוא גיבור ישראל, הדבר הזה חייב להיבדק עם תום". מוקדם יותר, בעקבות אמירתו אמש שעוררה סערה שוחח נתניהו עם אביו של קסטלמן.

בתוך כך, השר בני גנץ פרסם היום פוסט בו התייחס למקרה בו נורה למוות יובל קסטלמן, שניטרל את המחבלים בפיגוע בירושלים, וגם התייחס לאמירתו של נתניהו אמש במסיבת עיתונאים על המקרה.

עקבו אחרי ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות - לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים
החטופים שעדיין בשבי חמאס: הרשימה המלאה

"יובל קסטלמן ז"ל שניטרל את המחבל בירושלים ונורה למוות, הוא גיבור לאומי", כתב גנץ. "הוא לא היסס, והסתער כדי להציל חיי אדם. החברה הישראלית כולה חייבת לו תודה עמוקה. כולנו מחבקים את המשפחה. זירת פיגוע היא כמעט תמיד מורכבת ואני בטוח שהחייל שירה ביובל, עשה זאת בטעות, טעות שעלתה במחיר כבד".

בהמשך הפוסט, התייחס גנץ לצעדים המעשיים שעל המדינה לנקוט, והתייחס לאמירתו של נתניהו: "לצד החקירה המתחייבת של המקרה הטרגי על ידי הגורמים הרלוונטיים בצה"ל ובמשטרה, נדרשת חקירה מקיפה של הנסיבות שהביאו אליו, הנהלים וההקפדה על טוהר הנשק. זו המחויבות שלנו ליובל, למשפחתו ולחברה הישראלית כולה. המקרה של יובל הגיבור, הוא לא 'החיים', אלא תמרור אזהרה שמחייב הפקת לקחים שיצילו חיים בעתיד. יהי זכרו ברוך".

כמו כן, במהלך ההצהרה שלו אתמול, התיחחס ראש הממשלה לסוגייה: "ברגע שאתה מחלק יותר כלי נשק - המקרים יכולים לקרות. אלה החיים. במצב הקיים צריך להמשיך עם המדיניות של רישיונות הנשק, יכול להיות שנשנה בהמשך".

בפיגוע בירושלים בסוף השבוע האחרון נרצחו שלושה אזרחים בידי המחבלים, שנוטרלו על ידי יובל קסטלמן. לאחר הנטרול נורה למוות בידי חיילי מילואים שהיו במקום, לאחר שזוהה באופן שגוי כמחבל. בתיעוד קשה שהופץ נראה יובל מרים את ידיו כשהוא יושב על ברכיו בכביש - ונורה.

 

הפופולריים