"חשו שרימו אותם"

מצרים שינתה בחשאי את תנאי עסקת חטופים שהוגשה לחמאס

מצרים שינתה בחשאי את תנאי עסקת חטופים שהוגשה לחמאס
ב-CNN דווח כי ההצעה לה הסכימה ישראל, ואושרה בידי ארגון הטרור בתחילת מאי, לא הייתה מה שהאמריקנים והקטארים חשבו שהיא
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מרים אלסטר, פלאש90
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

הביון המצרי שינה בחשאי את תנאי ההצעה לעסקת חטופים, לה כבר הסכימה ישראל. ב-CNN דווח היום (שלישי) כי על פי מקורות, ההצעה שהוגשה לבחינת חמאס ושאותה הכריז שקיבל ב-6 במאי, לא הייתה זו שהאמריקנים או הקטרים חשבו שהיא.

> הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

על פי הדיווח, השינויים בעסקה עוררו זעם בקרב הגורמים מארצות הברית, קטאר וישראל. "הם חשו שרימו אותם", אמר אחד המקורות. על פי הדיווח, ראש ה-CIA ויליאם בארנס ששהה באזור, חש מבוכה וכעס מהעניין. במצרים סירבו להגיב בנושא.

אחרי חשיפת המסמך שהגיש חמאס לעסקת שחרור חטופים ב-6 במאי, התמונה התבהרה וברור כי קיימים פערים משמעותיים בין ההצעה של ארגון הטרור לבין זו הישראלית. בשלב הראשון, חמאס אינו מתחייב לשחרור חטופים חיים בלבד, כפי שדרשה ישראל, אלא מציין כי ישוחררו 33 חטופים בלבד - "חיים או מתים", מהקריטריונים שעונים לשחרור "הומניטרי". 

כמו כן, קיים שוני במפתחות לשחרור החטופים. לפיכך, ישוחררו 30 מחבלים מבתי הכלא בישראל בעבור כל חטוף ולא 20, וישוחררו 50 מחבלים בעבור כל חיילת שתשוחרר מהשבי ולא 40. בהצעת חמאס, אין זכות וטו ישראלי על שמות המחבלים שישוחררו ואף לא קיימת אפשרות להגליית מחבלי חמאס כפי שישראל דרשה.

הפופולריים