צפו בסרטון התצפיתניות

"צעד מעוות": שגרירי המדינות שהכירו במדינה פלסטינית ננזפו

"מעוות": שגרירי המדינות שהכירו במדינה פלסטינית ננזפו
במשרד החוץ נערכה שיחת נזיפה לשגרירים בראשות מנכ"ל המשרד קובי בליטשטיין. בשיחה הודגש לשגרירים שמדובר בצעד מעוות שהוביל לכך שחמאס בירך על המהלך
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שגרירי ספרד, נורווגיה ואירלד במשרד החוץ
צילום: ללא

שגרירי המדינות שהכירו במדינה פלסטינית צפו היום (חמישי) בסרטון חטיפת התצפיתניות. במשרד החוץ נערכה שיחת נזיפה לשגרירים בראשות מנכ"ל משרד החוץ קובי בליטשטיין. שגרירי המדינות שהשתתפו בשיחה - פר אגיל סלואג מנורווגיה, סוניה מק גינס מאירלנד ואנה סלומון מספר, שמעו מבלישטשטיין כי מדובר ב"צעד מעוות שהוביל לכך שחמאס בירך על המהלך". לפני הצגת הסרטון אמר המנכ"ל: "נראה לכם וידאו של מה שחמאס עשה".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

> מוקפות מחבלים ובגופות חברותיהן: סרטון חטיפת התצפיתניות בנחל עוז

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס אתמול לכוונתן של מדינות אירופאיות להכיר במדינה פלסטינית באופן חד צדדי ואמר כי "80% מהפלסטינים ביהודה ושומרון תומכים בטבח הנורא של 7 באוקטובר. לרוע הזה אסור לתת מדינה. זה פרס לטרור שלא יביא שלום - והוא גם לא יעצור אותנו מלנצח את החמאס".

בישראל מתכוונים לבודד את הדיפלומטים של המדינות שהכירו במדינה פלסטינית, ולמעשה "להחרים" אותם - זאת באמצעות אי זימונם לתדרוכים, ומניעת עדכונם וכן עיכוב בקשותיהם. כפי שפורסם בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב, זוהי רק אחת התגובות, ובישראל בוחנים תגובות נוספות.

שר החוץ ישראל כ"ץ הורה להחזיר מיידית להתייעצויות את שגרירי ישראל באירלנד, ספרד ונורווגיה: "שולח מסר חד וברור - ישראל לא תבליג מול מי שחותרים תחת ריבונותה ומסכנים את ביטחונה".

הפופולריים