האולטימטום של גנץ

המחנה הממלכתי הגישה הצעת חוק לפיזור הכנסת

המחנה הממלכתי הגישה הצעת חוק לפיזור הכנסת
השר בני גנץ מוביל מהלך להגיע לבחירות בהסכמה עד חודש אוקטובר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מליאת הכנסת, ציון 75 שנים למושב הראשון
צילום: .

מפלגת המחנה הממלכתי הגישה היום (חמישי) הצעת חוק לפיזור הכנסת. בהודעת המפלגה נמסר כי יושבת ראש הסיעה, חברת הכנסת פנינה תמנו שטה, מסרה את ההצעה בהמשך למהלך שמוביל ראש המפלגה השר בני גנץ, להגיע לבחירות בהסכמה רחבה עד לחודש אוקטובר, שנה לטבח.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

במפלגת הליכוד הגיבו להצעת החוק: "בעיצומה של מלחמה ישראל זקוקה לאחדות ולא לפילוג. פירוק ממשלת האחדות הוא פרס לסינוואר, כניעה ללחצים הבינלאומיים ופגיעה אנושה במאמצים לשחרור חטופינו".

השר גדי איזנקוט אמר אתמול בכנס מאיר דגן לביטחון ואסטרטגיה, כי על ישראל ללכת לבחירות בסתיו הקרוב: "בין ספטמבר לדצמבר". לדבריו, "זה חשוב לבניית האמון. המהלך העצים בעזה ייגמר תוך שבועות, ואז צריך לקבוע תאריך בחירות מוסכם, ואם לא - לעשות הכול כדי להביא לבחירות בדרך דמוקרטית מוקדם ככל האפשר". 

"ההחלטה להיכנס לממשלה הייתה ברורה", אמר השר. "אבל משך ההישארות והיציאה הם דברים יותר מורכבים, כי כשאתם בפנים אתה מבין את מלוא התמונה בעזה, בלבנון, ביהודה ושומרון, בסוריה, בעיראק, ובתימן ובעיקר באיראן". עם זאת, אמר, "אני לא יכול להתעלם מכך שבתקופה האחרונה ההשפעה שלנו הצטמצמה. לתוך ההחלטות נכנסו גם שיקולים פוליטיים ואחרים שהצבענו עליהם בעיקר בחדרי חדרים". 

בליכוד הגיבו לדברי איזנקוט ומסרו: "איזנקוט וגנץ מחפשים תירוצים לסיים את המלחמה ללא השגת מטרותיה, ולפרוש מהממשלה בעיצומה של המלחמה. במקום לעסוק בחתירה לניצחון, הם עוסקים בפוליטיקה קטנה". במחנה הממלכתי השיבו: "במקום להוביל להישגים בעקבות התמרון בשדה הקרב, נתניהו מתמרן בין מוקשים פוליטיים ונמנע מלקבל החלטות למען המדינה. בסיסמאות לא מנצחים מלחמות". 

גנץ קרא לנתניהו בחודש אפריל, ללכת לבחירות בתוך חצי שנה. "במלאת שנה למלחמה יש לחזור אל העם ולבקש את אמונו", הסביר גנץ במסיבת עיתונאים. עוד הוא אמר "מה שקורה במסדרונות השלטון, ברשתות, ברחובות, מסוכן, וחייב להיעצר". מפלגת הליכוד האשימה את גנץ לאחר נאומו בעיסוק ב"פוליטיקה קטנה".

 

הפופולריים