איציק סעידיאן

מצבו של איציק סעידיאן הידרדר – מוגדר שוב אנוש

מהמרכז הרפואי שיבא נמסר שנשקפת סכנה לחייו של נכה צה"ל בן ה-26, שהצית את עצמו מול משרדי אגף השיקום. בתחילת השבוע הוא הוכנס לחדר הניתוח לראשונה ודווח על שיפור קל במצבו
איתי שיקמן
21 באפריל 2021
15:32

מצבו של נכה צה"ל שהצית את עצמו מול משרדי האגף השיקום, איציק סיעידיאן, הידרדר היום (רביעי) והוא מוגדר שוב אנוש. מהמרכז הרפואי שיבא נמסר שנשקפת סכנה לחייו. בתחילת השבוע סעידיאן הוכנס לראשונה לחדר הניתוח ונמסר על שיפור קל במצבו. 

ביום ראשון יצאו מאות להפגין מול הקריה בתל אביב נגד הטיפול הלקוי בנפגעי פוסט טראומה. ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש עם ראשי המחאה והבטיח להביא בתוך שבועיים רפורמה כוללת לטיפול בפצועים, נכים והלומי קרב. יו"ר ארגון נכי צה"ל, עידו קליינמן, אמר מצידו: "אנו שבעים מהבטחות ונחכה לתוצאות בשטח". 

סעידיאן בן ה-26, לוחם בגדוד 13 של גולני לשעבר, סובל מפוסט טראומה לאחר שלחם בסג'עייה שברצועת עזה במצבע צוק איתן, ומוכר למשרד הביטחון. גיא גרוסמן, מי שהיה הסמ"פ של סעידיאן בצוק איתן, סיפר לתוכנית "הכול פוליטי" על הקשיים שאיתם הוא התמודד. "לאיציק הייתה תחושה שלא שמעו אותו מספיק בוועדות רפואיות", הוא הסביר. "זה יצר תחושה של לבד. הוא דיבר הרבה על התחושה שאף אחד לא יכול להבין, וגם על הצורך לשחק משחק. הוא סיפר שכבר הרבה זמן הוא לא חייך חיוך אמיתי".