המחבל מונתסר שלבי לפני הפיגוע בצומת תפוח

בלעדי: כך נראה המחבל מונתסר שלבי דקות לפני הפיגוע בצומת תפוח

המחבל, שנעצר אתמול, נמצא כעת בחקירת שב"כ. בין השאר נבדקת אינדיקציה לפיה הוא התחזק מבחינה דתית בתקופה האחרונה, נבדק גם אם הוא השאיר צוואה
כרמל דנגור
06 במאי 2021
20:52

הפיגוע בצומת ,pוח: הערב (חמישי) vתפרסם ב"חדשות הערב" בכאן 11 תיעוד חדש של המחבל מונתסר שלבי דקות בודדות לפני שביצע את הפיגוע הקשה בצומת תפוח - בו רצח את יהודה גואטה ופצע שני ישראלים נוספים. בתמונות המחבל נראה ברכבו בדרך לצומת, וניתן לראות את ההבעה על הפנים שלו.

שלבי, שנעצר אתמול בידי כוחות ימ"מ, שב"כ וצה"ל, נמצא כעת בחקירת שב"כ. בין השאר נבדקת אינדיקציה לפיה הוא התחזק מבחינה דתית בתקופה האחרונה, ונבדק אם השאיר אחריו צוואה. מתברר כי שלבי מבוסס מבחינה כלכלית ומחזיק באזרחות אמריקנית. חוקרי שב"כ מנסים להבין מה קדם להחלטה שלו לבצע פיגוע.

פרטים נוספים פורסמו הבוקר על מעצרו של מונתאסר שלבי, בן 44, מהכפר תורמוס עיא. הוא נפצע מירי לוחמי סיירת גבעתי ופונה לבית החולים שערי צדק בירושלים, שם קיבל טיפול רפואי ובהמשך הוחזר לחקירה בשב"כ.

במערכת הביטחון עדיין מנסים להבין מדוע שלבי ביצע את הפיגוע, בין השאר כי אינו שייך לאף ארגון פלסטיני ומדובר באדם מבוגר יחסית, אב לשבעה ילדים עם אזרחות אמריקנית שחי שנים רבות בארצות הברית ולאחרונה שב לאזור. 

מאות ליוו את יהודה גואטה בדרכו האחרונה

מאות רבות הגיעו היום להלווייתו של יהודה גואטה, בן ה-19 מירושלים, שנרצח בפיגוע בצומת תפוח. אחיו צביאל ספד לו: "כל דבר שעשית, עשית בזריזות ובהתמדה. ה הדרך הייתה להיות מצויין בכל דבר, ככה להתחיל את החיים בזכות ענקים ולסיים כך את החיים. יהודה, זכית שהחותם של החיים שלך ישאר. בליבנו תישאר תמיד, תשמור עלינו ועל ההורים ועל כל עם ישראל".

אביו אלישע ספד לו: "בחודש שכולו רפואה ביקש המנהיג לקחת חלקו בשותפות. יהודה היקר ניצחת, כל הקומה בנויה לתפארת ישראל. גם עבודה על מידות וחוסן הגוף כי רצית להגיע ליחידות המיוחדות. בעודך יהודי הצועד על אדמת השומרון ללמוד תורה, נרצחת על ידי בן עוולה. בורא עולם בחר בך".