הספינה בבעלות ישראלית
צילום: סטיבן ווטקינס, מארין טראפיק

ספינה בבעלות ישראלית נפגעה מטיל איראני בים הערבי

האונייה ועליה צוות זר, הייתה בדרכה מטנזניה להודו, ובמהלך המסלול, כשעברה בין הודו לאיראן - פגע בה טיל שגרם לה נזק • זו התקיפה השנייה לאחר תקיפה הספינה של איש העסקים רמי אונגר בסוף החודש שעבר
רועי שרון
25 במרץ 2021
17:17

ספינת מכולות בבעלות ישראלית נפגעה מטיל איראני בים הערבי. האונייה, ועליה צוות זר, הייתה בדרכה מטנזניה להודו, ובמהלך המסלול, כשהספינה שטה בים הערבי ועברה בין הודו לאיראן - פגע בה טיל שגרם לה נזק. ברשתות החברתיות החלו להתפרסם תיעודים לכאורה של הנזק שנגרם לספינה. 

זהו המקרה השני של תקיפה איראנית נגד ספינה בבעלות ישראלית לאחר שבסוף חודש שעבר הותקפה הספינה של איש העסקים רמי אונגר.

בשבוע שעבר פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי גורמי מודיעין במערב מעריכים שישראל היא זו שעומדת מאחורי הפגיעה בספינת המכולות האיראנית, שכמה מכולות בה נפגעו ביום רביעי הקודם. מדובר בתקיפה שונה מזו שעליה דווח לאחרונה בעיתון הוול סטריט ג'ורנל: הפעם מדובר באונייה שהובילה מכולות, ומי שאחראי לתקיפה ידע באופן ספציפי באילו מכולות הוא רוצה לפגוע.

על פי הדיווחים, הספינה שהובילה מכולות נפגעה בדרכה לאירופה, והתקיפה מצטרפת למספר תקיפות נוספות של אוניות איראניות שמיוחסות גם הן לישראל. 

חוקר בפיצוץ בספינה האיראנית בים התיכון הודיע כי יש אפשרות סבירה שמדובר ב"מתקפה ישראלית". לפי הדיווח באתר האינטרנט האיראני "נור ניוז", חבר בצוות הטכני שחוקר את הפגיעה הוסיף כי "אובייקטים נפיצים פגעו מגובה רב אל עבר מכולות שהיו על סיפון הפסינה, וגרמו לדליקה", והצביע כי ייתכן שטילים נורו מכלי טייס כלשהו אל הספינה.