איבגי בכניסה לכלא, הבוקר

5 שנים לאחר חשיפת הפרשה: משה איבגי נכנס לכלא

השחקן והבמאי בן ה-67, ירצה את מאסרו בכלא חרמון. הוא הורשע בביצוע עבירות מין כלפי ארבע נשים וגזר דינו שונה מעבודות שירות ל-11 חודשי מאסר בפועל. בכניסה לבית המאסר אמר: "זו לא חופשה בתאילנד"
מערכת כאן חדשות
29 בספטמבר 2021
06:49

חודשיים וחצי לאחר שנגזרו עליו 11 חודשי מאסר בפועל, השחקן משה איבגי שהורשע בביצוע עבירות מין, החל הבוקר (רביעי) לרצות את מאסרו בכלא חרמון. בכניסה לכלא אמר "זו לא חופשה בתאילנד". בתשובה לשאלה אם הוא מקווה שתקופת המאסר תחלוף מהר, השיב: "שלא יעבור מהר, שיעבור כמו שצריך". 

בחודש יולי האחרון גזר בית משפט השלום בחיפה על איבגי את עונש המאסר לאחר שהורשע בביצוע מעשים מגונים ובהטרדה מינית כלפי ארבע נשים. בחודש שקדם למתן גזר הדין, דווח כי המדינה מבקשת מבית המשפט לגזור על איבגי שלוש שנות מאסר לפחות. מנגד, ביקשה ההגנה להסתפק בתשעה חודשי מאסר, שיומרו לעבודות שירות.

בחודש יולי בשנה שעברה גזר בית המשפט על איבגי שישה חודשי עבודות שירות ומאסר על תנאי. חודש לאחר מכן ערערה התביעה על זיכויו של איבגי מחלק מהסעיפים ועל העונש שהוטל עליו. בחודש מארס קיבל בית משפט המחוזי בחיפה את הערעור.

שלושה שבועות לפני שניתן גזר הדין, הביע איבגי חרטה על המעשים בדיון בטיעונים לעונש. איבגי הוסיף אז כי הוא לוקח אחריות על מעשיו וכי בעקבות טיפול שהוא עובר, הוא מבין כי פעגע בנשים. הוא ביקש משלושת שופטי המחוזי שלא ישלחו אותו למאסר.