ראש הממשלה בנימין נתניהו
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

נתניהו על פרשת בזק: "בועה שסופה להתפוצץ, לא הייתה החלטה שהיטיבה עם החברה"

ראש הממשלה התייחס להתפתחויות בתיק 4000. "אחרי שיצא האוויר בתיקים 1000, 2000 ו-3000 - גם מתיק זה יצא כל האוויר", אמר לאחר מסעו למינכן
רועי ינובסקי ואנטוניה ימין
18 בפברואר 2018
18:42

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום (ראשון) להתפתחויות המשמעותיות בפרשת בזק. לדבריו, החקירה, המכונה תיק 4000, ובבסיסה החשד היטיב עם מקורבו איש העסקים שאול אלוביץ', בעל השליטה בחברה ושל "וואלה", תסתיים בלא כלום.

"עוד חקירת סרק בלחץ התקשורת", בתום מסעו למינכן. "מסע הציד התקשורתי נמשך במלא עוזו. אחרי שיצא האוויר מהתיקים 1000 ו-2000, ואחרי שמתברר שאין בכלל אוויר ב-3000, התקשורת יצרה לחץ כביר לייצר בלון חדש - 4000. גם ממנו יצא כל האוויר".

לדבריו, לא נעשתה שום פעולה לטובת בזק. "משרד המשפטים הבהיר בדוח מבקר המדינה ביחס לבזק: 'רה"מ לא קיבל החלטות שנויות במחלוקת... לא הייתה החלטה שהיטיבה עם בזק באופן ספציפי שניתן היה להצביע עליה כהחלטה שעשויה להיות שנויה במחלוקת, וככזו שעשויה להיות נעוצה בפגם של ניגוד עניינים'. לכן מדובר בבועה מלאכותית שגם היא תתפוצץ".


בבית משפט השלום בתל אביב מתנהל דיון בעניינם של חמישה חשודים בפרשה, בהם בכיר בחברה ואדם המקורב לראש הממשלה, שחשודים בעבירות שוחד. הם נעצרו הבוקר. המשטרה ביקשה להאריך את מעצרם בשמונה ימים. עד כה הוארך מעצרו של הבכיר בחברה בחמישה ימים.

פרשן כאן חדשות, מרדכי גילת, פרסם לראשונה בכאן 11 לפני יותר משבוע כי היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, אישר לחוקרי הרשות לניירות ערך לפתוח מחדש את תיק בזק לטובת חקירת החשדות החדשים בפרשת אתר "וואלה". מנדלבליט עשה זאת בעצה אחת עם פרקליט המדינה, שי ניצן, ועם פרקליטת מיסוי וכלכלה בתל אביב, עו"ד ליאת בן-ארי.

מנדלבליט העריך שניתן יהיה להוכיח במסגרת החקירה את קשרי ה"תן וקח" בין בעל השליטה בבזק ומבעלי וואלה, שאול אלוביץ', לראש הממשלה בנימין נתניהו. החשד שנבדק הוא שאלוביץ' רתם את הסיקור באתר וואלה לטובת ראש הממשלה, וזה קידם החלטות שהטיבו כלכלית עם העסקים שלו.