ראש הממשלה, בנימין נתניהו
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

נתניהו ייחקר באזהרה ביום שישי בתיק בזק; צפוי למסור עדות בפרשת הצוללות

חקירתו של ראש הממשלה תיערך ערב נסיעתו לארה"ב לכנס איפא"ק ולפגישה עם הנשיא טראמפ. לא בטוח שהחוקרים יצליחו לעסוק בשתי הפרשות יחד וההערכה היא כי החקירה תתמקד במעורבות נתניהו בפרשת 4000
תמר אלמוג
25 בפברואר 2018
17:30

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, צפוי להיחקר באזהרה ביום בשישי הקרוב בתיק בזק וכן למסור עדות בפרשת הצוללות - כך נודע היום (ראשון). חקירתו של נתניהו הייתה אמורה להתקיים ביום שלישי השבוע, אך נדחתה לבקשתו. היא תתקיים ערב נסיעתו של ראש הממשלה לארצות הברית לכנס איפא"ק, שם במהלך הביקור בארצות הברית הוא ייפגש עם הנשיא האמריקני דונלד טראמפ. 

לכאן חדשות נודע כי לא בטוח שהחוקרים יצליחו לעסוק בשני התיקים שבהם מעורב ראש הממשלה. זאת, מכיוון שהחקירה צפויה לקחת כמה שעות בלבד.


בתחילת החודש חשף פרשן כאן חדשות מרדכי גילת כי היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, אישר לחוקרי הרשות לניירות ערך לפתוח מחדש את תיק בזק לטובת חקירת החשדות החדשים בפרשת אתר "וואלה". מנדלבליט עשה זאת בעצה אחת עם פרקליט המדינה, שי ניצן, ועם פרקליטת מיסוי וכלכלה בתל אביב, עו"ד ליאת בן-ארי.

מנדלבליט העריך שניתן יהיה להוכיח במסגרת החקירה את קשרי ה"תן וקח" בין בעל השליטה בבזק ומבעלי וואלה, שאול אלוביץ', לנתניהו. החשד שנבדק הוא שאלוביץ' רתם את הסיקור באתר וואלה לטובת ראש הממשלה, וזה קידם החלטות שהטיבו כלכלית עם העסקים שלו.

בשבוע שעבר התייחס נתניהו לחשדות נגדו בתיק בזק ואמר כי מדובר ב"עוד חקירת סרק בלחץ התקשורת". הוא טען כי "מסע הציד התקשורתי נמשך במלא עוזו. אחרי שיצא האוויר מהתיקים 1000 ו-2000, ואחרי שמתברר שאין בכלל אוויר ב-3000, התקשורת יצרה לחץ כביר לייצר בלון חדש - 4000. גם ממנו יצא כל האוויר".

לדבריו, לא נעשתה שום פעולה לטובת בזק. "משרד המשפטים הבהיר בדוח מבקר המדינה ביחס לבזק: 'ראש הממשלה לא קיבל החלטות שנויות במחלוקת... לא הייתה החלטה שהיטיבה עם בזק באופן ספציפי שניתן היה להצביע עליה כהחלטה שעשויה להיות שנויה במחלוקת, וככזו שעשויה להיות נעוצה בפגם של ניגוד עניינים'. לכן מדובר בבועה מלאכותית שגם היא תתפוצץ".